Zmeny vo vedení spoločnosti DAF Trucks

Eindhoven, 1. júna 2022

Harry Wolters, viceprezident spoločnosti PACCAR, bol povýšený na post globálneho generálneho riaditeľa so zodpovednosťou za poháňacie reťazce a elektrifikáciu v spoločnosti PACCAR Inc., materskej spoločnosti DAF Trucks, a to s účinnosťou od 1. augusta. Vo svojej súčasnej pozícii viceprezidenta PACCAR a prezidenta spoločnosti DAF Trucks ho s účinnosťou od rovnakého dátumu nahradí Harald Seidel.

Harry Wolters pracuje pre spoločnosť PACCAR 26 rokov. Počas svojej kariéry v spoločnosti DAF Trucks zastával rôzne role s rastúcou zodpovednosťou, vrátane riaditeľa výrobného závodu, riaditeľa ľudských zdrojov, prevádzkového riaditeľa a európskeho obchodného riaditeľa. V roku 2018 bol Harry Wolters povýšený na viceprezidenta spoločnosti PACCAR a prezidenta DAF Trucks.

Harry Wolters je absolventom University of Eindhoven (M.A.- Business Engineering) av roku 2017 absolvoval Stanford Executive MBA program. Vo svojej novej úlohe presídli do centrály PACCAR, Inc., Bellevue v USA a bude podliehať Johnovi Richovi, riaditeľovi pre technológie a viceprezidentovi PACCAR.

Harald Seidel nastúpil do spoločnosti DAF Trucks v roku 2001 a zastával rôzne pozície s rastúcou zodpovednosťou v rámci finančnej a controllingovej organizácie spoločnosti DAF Trucks, vrátane Controller PACCAR Parts Europe, Controller DAF Marketing & Sales a Group Controller. V roku 2017 bol Harald povýšený na pozíciu finančného riaditeľa a člena predstavenstva DAF Trucks.

Harald Seidel získal magisterský titul v odbore ekonometrie na univerzite v Tilburgu a postgraduálny titul v oblasti controllingu (CMA/CFM) na univerzite v Amsterdame. Vo svojej novej pozícii bude podriadený Harriemu Schippersovi, prezidentovi PACCAR a finančnému riaditeľovi.

 

Titulok
Harry Wolters (vľavo) je s platnosťou od 1. augusta povýšený na generálneho riaditeľa globálneho pohonu a elektrifikácie v spoločnosti PACCAR Corporate. V pozícii prezidenta DAF Trucks ho nahradí Harald Seidel.

DAF Trucks N.V.— dcérska spoločnosť PACCAR Inc, globálnej technologickej spoločnosti, ktorá navrhuje a vyrába ľahké, stredné a ťažké nákladné vozidlá. Spoločnosť DAF ponúka celý rad druhov ťahačov a nákladných vozidiel a ponúka to vždy zodpovedajúce vozidlo pre príslušnú prepravnú potrebu. Spoločnosť DAF je tiež popredným poskytovateľom služieb, vrátane zmlúv o opravách a údržbe MultiSupport, finančných služieb od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriednej služby dodávok dielov od spoločnosti PACCAR Parts.

Eindhoven, 1. júna 2022