Leyland Trucks: Míľnik pol milióna vyrobených vozidiel

Leyland Trucks: Míľnik pol milióna vyrobených vozidiel

Spoločnosť Leyland Trucks, výrobca kompletného radu nákladných vozidiel DAF so sídlom vo Veľkej Británii, oslávila výrobu svojho 500 000. vozidla. Vozidlo, ktoré označuje tento míľnik – 16-tonový model DAF LF 210 – bolo odovzdané zákazníkovi, spoločnosti Minoli, počas špeciálnej oslavy pri výrobnej linke.

Model DAF LF 210 je prvé zo štyroch nových nákladných vozidiel pre spoločnosť Minoli – popredného dovozcu a distributora talianskych porcelánových dlaždíc. Dve z vozidiel sú vybavené motorom PACCAR PX-5 s výkonom 210 koní a zadným pneumatickým odpružením na prepravu tej najjemnejšej keramiky. Spoločnosť Minoli so sídlom a distribučným centrom v Oxforde a kanceláriami a predajňami v Londýne je už takmer 40 rokov exkluzívnym a verným prevádzkovateľom vozidiel DAF.

DAF LF je najobľúbenejšie nákladné vozidlo pre distribúciu vo Veľkej Británii
Vo vzťahu, ktorý trvá už niekoľko desaťročí, si spoločnosť Minoli vybrala spoločnosť DAF a londýnsku servisnú spoločnosť HTC Group, ktoré spĺňajú jej požiadavky na spoľahlivé a odolné vozidlá, špeciálne vyrobené v súlade s náročnými a často sa meniacimi potrebami spoločnosti. Zvýšený dopyt po produktoch spoločnosti Minoli, snaha o neustále zvyšovanie efektivity a sústredené úsilie o zníženie emisií si vyžiadali priebežné, cyklické investície do rozširovania a modernizácie vozového parku spoločnosti Minoli. S najnovšími prírastkami bude spoločnosť Minoli prevádzkovať 14 vozidiel DAF. Dôvody, prečo sa spoločnosť rozhodla pre najobľúbenejšie nákladné vozidlo pre distribúciu vo Veľkej Británii, zahŕňajú špičkové užitočné zaťaženie a pohodlie vodiča v modeloch radu LF, rovnako ako vynikajúcu ovládateľnosť a bezkonkurenčnú manévrovateľnosť vozidla.

Vyrobené v Británii
„Ako spoločnosť a rodina sme veľmi poctení pozvaním do spoločnosti Leyland Trucks, aby sme oslávili taký významný míľnik v histórii spoločnosti,“ povedal Jonathon Minoli. „Teší nás, že naše nákladné vozidlá sú vyrobené v Británii a že podporujeme britský priemysel. Takmer 40 rokov sme prevádzkovateľom vozidiel DAF – a náš vzťah so značkou stojí na kvalite a spoľahlivosti, ktoré nám zase umožňujú plniť potreby našich zákazníkov, každý deň a rok za rokom.“

Montážny závod v Leylande bol vybudovaný v roku 1979 a plná výroba tu prebieha od roku 1980. Spoločnosť Leyland Trucks dnes zaujíma miesto o rozlohe 35 hektárov a má 93 000 metrov štvorcových zastrešených výrobných priestorov. Pracuje tu 1 000 ľudí a niekoľko z nich je štvrtej a piatej generácie zamestnancov. Súčasné rady vozidiel zahŕňajú modely LF, CF, XF a teraz aj vozidlá DAF XF, XG a XG+ novej generácie – ktoré dostali titul „International Truck of the Year 2022“.

Popisok fotografie
Na odovzdaní sa zúčastnili generálny riaditeľ spoločnosti Minoli Jonathon Minoli, marketingový manažér spoločnosti DAF Trucks UK Phil Moon a riaditeľ prevádzky spoločnosti Leyland Trucks Phil Jones spolu so zástupcami servisného dílera DAF, spoločnosti HTC z Londýna.

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts.