Spoločnosť DAF

driven by quality

DAF_HQ_940_300


Spoločnosť DAF Trucks N.V. predstavuje dcérsku spoločnosť, ktorú kompletne vlastní severoamerická spoločnosť PACCAR Inc. Základné aktivity spoločnosti DAF Trucks sú zamerané na vývoj, výrobu, marketing a predaj stredných komerčných vozidiel a vozidiel na náročné používanie.


Druhá základná aktivita sa zameriava na marketing a predaj ľahkých nákladných vozidiel, ktoré vyrába spoločnosť Leyland Trucks Ltd. vo VB, ktorá je podobne dcérskou spoločnosťou úplne vo vlastníctve spoločnosti PACCAR Inc. Všetky produkty značiek DAF a Leyland podporuje celá rada služieb. Spoločnosť DAF Trucks tiež produkuje komponenty pre tretie strany, a to od náprav až po kompletné motory pre autobusy, autokary a špeciálne vozidlá.

Spoločnosť DAF pracuje v súlade s princípom „Vytvorené pre objednanie“. To znamená, že všetky vozidlá sa vytvárajú tak, aby uspokojili jednotlivé želania každého zákazníka, ale výroba sa začne až potom, čo sa obdrží objednávka od zákazníka. Toto je veľmi dôležité, pretože spoločnosť DAF vyrába desiatky tisíc rôznych verzií vozidiel, ktoré sú vytvorené tak, aby vyhoveli jednotlivým špecifikáciám a požiadavkám na prepravu každého zákazníka.

Zákazník je pre spoločnosť DAF najväčšou prioritou. Všetky produkty značky DAF charakterizujú nízke výdavky na kilometer, vysoká kvalita, komfort šoféra, nízka spotreba paliva, minimálny dopad na životné prostredie a vysoká efektívnosť prepravy.

Spoločnosť DAF Trucks má výrobné závody v meste Eindhoven, Holandsko a v meste Westerlo v Belgicku. Spoločnosť si vďaka svojej vysokej efektívnosti a prvotriednej svetovej výrobe a produktom vytvorila silnú konkurenčnú pozíciu na európskom trhu.