Výmenné diely značky DAF

DAF_exchange_parts_490Spoločnosť DAF má najširšiu kolekciu výmenných súčiastok v odvetví.


Spoločnosť DAF ponúka vysokokvalitnú alternatívu pre veľké množstvo komponentov, ako napríklad motory štartéra, alternátory a prevodovky. Tieto sú známe ako originálne výmenné súčiastky značky DAF. Spoločnosť DAF má najširšiu kolekciu výmenných súčiastok v odvetví.


SumárMotoryPrevodovkaSpojkaŠtartovanie

Spoločnosť DAF má vlastné výrobné zariadenie, v ktorom odborníci opravujú použité komponenty značky DAF pod dohľadom oddelenia vývoja produktov.

Rovnako, ako originálne súčiastky značky DAF, spĺňajú naše originálne výmenné súčiastky najvyššie kvalitatívne štandardy. Ich výroba a testovanie prebieha v súlade s vopred stanovenými štandardmi spoločnosti DAF. Zabezpečuje to porovnateľnosť kvality týchto výmenných súčiastok s novými súčiastkami. Pre originálne výmenné súčiastky značky DAF preto platia rovnaké záručné podmienky ako pre nové originálne súčiastky značky DAF.

Opätovné použitie súčiastok je lepšie pre životné prostredie a okrem toho môže mať za následok výrazné zníženie nákladov. S originálnymi výmennými súčiastkami značky DAF podstatne znížite prevádzkové náklady prostredníctvom rýchlej náhrady celých komponentov za atraktívne ceny.

Originálne náhradné diely značky DAF – Motory

Keď je čas na opravu chybného alebo opotrebovaného motora, spoločnosť DAF Genuine Exchange Parts vám ponúka na výber náhradné motory po generálnej oprave. Kvalita týchto výkonných jednotiek sa zhoduje s kvalitou originálneho motora DAF, pretože rovnaké prísne požiadavky sa používajú pri generálnej oprave, ako pri úvodnom procese výroby. Originálny náhradný motor od spoločnosti DAF Genuine Exchange Parts je preto rovnako dobrý ako nový, a to s dodatočnou príťažlivosťou ceny výmenného komponentu. Spoločnosť DAF vám dokáže ponúknuť veľmi rozsiahlu radu, a to vrátane krátkych blokov, dlhých blokov a úplne vymenených motorov s garanciou, že vám môžeme dodať vhodné riešenie pre každú opravu.

Výhody výberu výmenného motora značky DAF:

 • Prerobené podľa originálnych technických údajov spoločnosti DAF
 • Rozsiahle testované
 • Dobrý pomer cena/hodnota
 • Menej prestojov vozidla
 • Komplexná záruka DAF

Výmenný motor s pridanou hodnotou

Spoľahlivosť, spotreba paliva, výdavky za údržbu, hodnoty emisií a záruka predstavujú základné faktory, keď si vyberiete nákladné vozidlá značky DAF, a to isté sa musí vzťahovať na výmenný motor. Tieto motory spoločnosť DAF Trucks úplne rozložila a zložila ich ako nové. Motory po generálnej oprave sa následne testovali v súlade s rovnakými podmienkami ako nové motory. Iba následne po dôkladnej analýze výsledkov testov sa motory expedujú za účelom predaja. Z tohto dôvodu vám originálny výmenný motor značky DAF ponúka jasnú pridanú hodnotu v porovnaní s motorom po generálnej oprave vo vašej vlastnej dielni, prípadne treťou stranou. Použitie služby výmenného motora od spoločnosti DAF môže tiež prispieť k zvyškovej hodnote vášho nákladného vozidla.

Originálne náhradné diely značky DAF – Prevodovky

Výmenná prevodovka, ktorá preraďuje prevody tak plynulo ako nová? Kompletne so zárukou od výroby pre garantovanú trvácnosť?

Áno, to je samozrejme možné, pretože v závode obnovená výmenná prevodovka od spoločnosti DAF Genuine Exchange Parts vám ponúka kvalitu novej jednotky, a to za atraktívnu cenu výmenného dielu. Spoločnosť DAF má originálnu výmennú prevodovku pre prakticky každé nákladné vozidlo vo svojej rade.

Výhody výberu výmennej prevodovky značky DAF:

 • Každým ohľadom zodpovedá hnacej sústave DAF
 • Minimálne trenie pre priaznivú spotrebu paliva
 • Vysoká kvalita s atraktívnym ocenením
 • Rovnaká záruka ako na nové prevodovky
 • Šetrné na životné prostredie prostredníctvom opätovného využitia materiálov
 • Výdavky známe vopred (na rozdiel od opravy)
 • Minimálne prestoje prostredníctvom výmeny kompletných komponentov

Optimálna prevádzková spoľahlivosť

Prevodovka predstavuje dôležité prepojenie hnacej sústavy vášho nákladného vozidla. Umožňuje zaradiť vhodný prevodový stupeň, a to bez ohľadu na zaťaženie alebo rýchlosť, a to čo najekonomickejšie. Pri motoroch, ktoré dokážu vyprodukovať viac ako 500 hp, môžu sily v prevodovke jednoducho vzrásť na tisícky Newton metrov. S takýmito silami je to pre prevodovku dosť náročné.

Nikto nechce uskutočňovať nepotrebné riziká, takže prirodzene požadujete prvotriednu kvalitu, keď vymieňate chybnú prevodovku. Pomocou výmennej prevodovky od spoločnosti DAF Genuine Parts, ktorá sa dodáva kompletne s úplnou zárukou výrobcu, si vyberáte optimálnu prevádzkovú spoľahlivosť a optimálny komfort pri preraďovaní prevodov.

Originálne náhradné diely značky DAF – Spojky

Keď je čas na opravu chybnej alebo opotrebovanej jednotky spojky, spoločnosť DAF Servise Exchange vám ponúka možnosť výberu výrobne prerobenej spojky. Kvalita tohto komponentu servisnej výmeny sa zhoduje s kvalitou úplne novej jednotky, pretože rovnaké prísne požiadavky sa používajú pri prerobení, ako pri úvodnom procese výroby. Originálna servisne vymenená spojka od spoločnosti DAF Genuine Exchange Parts je preto doslovne rovnako dobrá ako nová, a to s dodatočnou príťažlivosťou ceny servisne výmenného komponentu.

Výhody výberu výmennej prevodovky značky DAF:

 • Prerobená podľa originálnych technických údajov spoločnosti DAF
 • Menej prestojov vozidla
 • Dobrý pomer cena/hodnota
 • Skladová dostupnosť
 • Komplexná záruka DAF

Maximálny výkon

Spojka predstavuje základný komponent hnacej sústavy a v praxi často podlieha intenzívnemu opotrebovaniu. Pri najextrémnejších podmienkach musí poskytovať maximálny výkon, zatiaľ čo súčasne musí ponúkať šoférovi dostatočný komfort prostredníctvom absorbovania vibrácií. Z tohto dôvodu sa súprava spojky značky DAF skladá z komponentov s vynikajúco zhodnou kvalitou.

Originálne náhradné diely značky DAF – Štartovacie motory a alternátory

Prevádzková spoľahlivosť je najdôležitejším prvkom nákladného vozidla, pretože prestoje majú okamžite vplyv na produktivitu. Prvé naštartovanie je preto prvá vec, ktorá vás napadne. To nezávisí len od výkonného štartovacieho motora, ale tiež od spoľahlivého akumulátora, ktorý následne nabíja alternátor.

Tieto tri komponenty musia byť perfektne pre seba vhodné, aby sa zaistilo isté štartovanie a poskytol sa dostatočný výkon pre všetky elektrické a elektronické zariadenia v modernom nákladnom vozidle značky DAF. Takže vždy žiadajte originálne náhradné diely značky DAF, keď vymieňate alternátor alebo štartovací motor. Takto predídete nepríjemným prekvapeniam.

Optimálna prevádzková spoľahlivosť

Reťaz je tak silná, ako jej najslabšie prepojenie. Napríklad, nový akumulátor, ktorý je pripojený k alternátoru s nedostatočným ampérovým výkonom, nikdy nezabezpečí výkon, ktorý požadujete. Všimnete si to pri štartovaní, a to obzvlášť v zime, ale tiež v prípade, keď bude nedostatočný prúd pre balík vstavaného vybavenia a osvetlenie.

Na rozdiel od našich akumulátorov vynikajúcej kvality je to dôvod, prečo spoločnosť DAF Genuine Exchange Parts vám tiež ponúka výmenné alternátory a štartovacie motory s atraktívnou cenou. Tieto sú doslovne rovnako dobré ako nové a sú prerobené presne v súlade s výrobnými technickými údajmi. Týmto spôsobom je každé prepojenie v reťazi optimalizované a môžete sa naďalej spoliehať na elektrický obvod vášho nákladného vozidla – pre optimálnu prevádzkovú spoľahlivosť.