Nová generácia modelu DAF XD bude uvedená na výstave IAA 2022

Eindhoven, 22. júna 2022

Budúcnosť distribúcie a špecializovanej prepravy sa začína pri spustení novej generácie modelu DAF XD. Táto úplne nová séria nákladných vozidiel určuje nový štandard v kvalite, bezpečnosti, úspornosti a pohodlie vodiča a je plne pripravená na hnacie sústavy s nulovými emisiami. Novú generáciu modelu DAF XD odhalíme v septembri na výstave IAA v Hannoveri, Nemecko.

Model DAF XD novej generácie je založený na platforme vozidiel pre diaľkovú prepravu XF, XG a XG⁺, ocenených titulom „International Truck of the Year 2022“. Prémiová konštrukcia, zahŕňajúca aerodynamiku, pohonné jednotky, luxusnejšiu kabínu a jej vybavenie, všetko doplnené špičkovou povrchovou úpravou, bude teraz predstavená v segmente distribúcie aj špecializovanej prepravy.  

Bezpečnosť

Pre prvotriedny priamy výhľad – kľúčový pre využitie v mestách – má nová generácia modelu DAF XD nízko posadené veľké čelné sklo aj bočné okná. Znížené usadenie kabíny ako aj voliteľné okno s výhľadom na obrubník prispievajú k optimálnemu priamemu výhľadu. Najlepší možný nepriamy výhľad zabezpečujú jedinečné systémy DAF Corner View a DAF Digital Camera System.

Efektívnosť

Úspore paliva a nízkym emisiám CO2 napomáha vynikajúca aerodynamika kabíny, nová hnacia sústava PACCAR MX-11 a sada pokročilých asistenčných systémov vodiča. Bezdrôtové aktualizácie softvéru správy vozového parku DAF Connect znamenajú ďalšiu úsporu času. Rozsiahla dostupnosť PTO, modulov pre upevnenie nadstavby a konektorov prispieva k perfektnej technickej ústretovosti pre výrobcov nadstavieb.

Pohodlie vodiča

Nová generácia modelu XD ponúka bezpečnejší vstup pre vodiča, ktorého privíta priestranná kabína s úžitkovým objemom takmer 10 m3. Bezkonkurenčný rozsah nastavenia sedadla a volantu zaručuje najlepšiu polohu vodiča v tomto segmente. Pozoruhodná a ergonomická prístrojová doska je vybavená jasne viditeľnými a plne digitálnymi prístrojovými panelmi. Jazdu aj ovládanie vozidla uľahčuje úplne nová konštrukcia prednej časti podvozku, odpruženie kabíny a odpruženie zadnej nápravy. Výsledný nový model XD ponúka nielen prácu vašich snov – je tiež radosť ho riadiť.

Pripravení na budúcnosť

Model DAF XD novej generácie bude k dispozícii nad rámec obľúbeného, univerzálneho radu vozidiel DAF CF pre distribúciu a špecializovanú prepravu. Zahájenie výroby je plánované na jeseň 2022. Platforma vozidla DAF XD je samozrejme plne pripravená pre všetky typy hnacích sústav, vrátane alternatívnych pohonných jednotiek.