Spoločnosť DAF na výstave IAA 2022 potvrdzuje, že je špičkou vo svojom odvetví

Nová generácia DAF série XD a XDC, úplne nové plne elektrické hnacie sústavy PACCAR

Spoločnosť DAF na výstave IAA 2022 potvrdzuje, že je špičkou vo svojom odvetví

Spoločnosť DAF začína budúcnosť profesionálnej a distribučnej prepravy uvedením novej generácie nákladných vozidiel DAF XD a XDC na výstave IAA Transportation 2022 v Hannoveri. Okrem toho spoločnosť DAF posilňuje svoje vedúce postavenie v oblasti ochrany životného prostredia a odhaľuje úplne novú sériu plne elektrických hnacích sústav modelov DAF XD a XF novej generácie. Tieto príťažlivé nákladné vozidlá ponúkajú na jedno nabitie dojazd viac ako 500 kilometrov s nulovými emisiami.

Spoločnosť DAF Trucks, ktorá má na výstave IAA Transportation 2022 v Hannoveri dominantné postavenie v hale 21, vytvorila skvelé pódium pre úplne nový rad oceňovaných produktov.

 • Úplne nová séria DAF XD udáva nový štandard v segmente distribúcie
  – Spoločná DNA špičkových modelov DAF XF, XG a XG+ 
  – Prvotriedna bezpečnosť, efektívnosť a pohodlie vodiča
  – Veľmi univerzálny rad produktov
  – Začiatok výroby na jeseň 2022
 • Nové modely DAF XDC a XFC pre špecializované aplikácie a stavebníctvo
  – Konfigurácie s tromi a štyrmi nápravami
  – Robustná konštrukcia s jedinečnou mriežkou a nárazníkom
  – Vynikajúci nájazdový uhol a veľká svetlá výška
 • Nové modely DAF XD a XF potvrdzujú vedúce postavenie v oblasti ochrany životného prostredia
  – Najmodernejšie elektrické motory PACCAR s výkonom až do 350 kW (480 k)
  -Široký výber kapacít akumulátorov
  – Dojazd s nulovými emisiami od 200 do viac ako 500 kilometrov
  – Nový závod na montáž elektrických nákladných vozidiel DAF
 • Nový model DAF XF je teraz dostupný aj s kabínami Day Cab a Sleeper Cab

Novým modelom DAF XD sa začína budúcnosť distribúcie

Spoločnosť DAF na výstave IAA Transportation 2022 predstavuje úplne nový rad profesionálnych a distribučných nákladných vozidiel. Nová generácia modelu DAF XD má DNA spoločnú s ocenenými nákladnými vozidlami na diaľkovú prepravu „International Truck of the Year 2022“, modelmi XF, XG a XG⁺. Nová generácia modelu DAF XD udáva nový štandard vo svojej triede z hľadiska bezpečnosti, efektívnosti a pohodlia vodiča.

Nový štandard z hľadiska bezpečnosti

Konštrukcia kabíny novej generácie DAF XD sa vyznačuje mimoriadne nízko položenými veľkým čelným sklom a veľkými bočnými oknami, ktoré umožňujú najlepší priamy výhľad vo svojej triede. Ten je možný vďaka kombinácii s nízkou polohou kabíny (o 17 cm nižšie ako nový model XF) a novou prístrojovou doskou „Vision Dashboard“, ktorá sa vyznačuje tým, že je na strane spolujazdca natočená smerom k vodičovi.

Voliteľne je k dispozícii bočné okno a sklopné sedadlo spolujazdca, ktoré umožňujú voľný výhľad na chodcov a cyklistov vedľa nákladného vozidla na strane spolujazdca. Bezkonkurenčný nepriamy výhľad je umocnený systémom DAF Digital Vision a DAF Corner View. Keď sa v mŕtvom uhle vozidla na strane spolujazdca ocitnú ostatní účastníci cestnej premávky, vodiča na to upozorní asistent odbočenia DAF vizuálnymi a zvukovými výstrahami.

Nový štandard z hľadiska efektívnosti

Vďaka dokonale tvarovanej aerodynamickej kabíne vozidlo dosahuje prvotriednu spotrebu paliva a nízke emisie CO2. Má zaoblené čelné sklo a optimálne prúdenie vzduchu okolo motora a pod kabínou ako modely DAF XF, XG a XG+ na diaľkovú dopravu.

Špičkovú efektívnosť vozidla ešte viac vylepšuje nový motor PACCAR MX-11, inteligentný systém následnej úpravy výfukových plynov, nízka hmotnosť vozidla, automatická prevodovka TraXon v štandardnej výbave a sofistikované asistenčné systémy vodiča. Široká dostupnosť PTO, modulov na upevnenie nadstavby a konektorov zaisťuje prvotriedne možnosti úpravy pre výrobcov nadstavieb.

Nový štandard pohodlia vodiča

Nová generácia modelu DAF XD ponúka prvotriedne, vynikajúco prístupné a priestranné kabíny s objemom až do 10 m3. Okrem kabín Sleeper Cab a Sleeper High Cab je k dispozícii aj kabína Day Cab, ktorá štandardne ponúka rozšírený vnútorný priestor. 

Bezkonkurenčné rozsahy nastavenia sedadla a volantu sú zárukou ideálnej polohy na riadenie vozidla. Výrazná a veľmi ergonomická prístrojová doska disponuje jasne zreteľnými a plne digitálnymi prístrojovými panelmi. Jazdné vlastnosti a ovládateľnosť profitujú z novej, vylepšenej konštrukcie prednej časti podvozka, odpruženia kabíny a zavesenia zadnej nápravy.

Vyniká vo všestrannosti

Nová generácia modelu DAF XD sa dá objednať s rôznymi konfiguráciami náprav 4×2 a 6×2, ako ťahače aj podvozky. Výroba sa začne na jeseň 2022.

Úplne nová séria nákladných vozidiel DAF XD pre distribučnú a profesionálnu prepravu je potešením pre majiteľov a snom pre vodiča.

Modely DAF XDC a XFC pre špecializované a stavebné aplikácie

Spoločnosť DAF na výstave IAA Transportation 2022 predstavuje aj novú generáciu modelov DAF XDC a XFC. Tieto vysoko kvalitné stavebné vozidlá majú dvojnápravové, trojnápravové a štvornápravové konfigurácie, aby spĺňali osobitné požiadavky profesionálneho a stavebného segmentu.

Vysoké užitočné zaťaženie a robustná konštrukcia

Nová generácia modelu XDC s 10,8-litrovým motorom PACCAR MX-11 a modelu XFC s 10,8-litrovým motorom PACCAR MX-11 a 12,9-litrovým motorom PACCAR MX-13 ponúka vysoké užitočné zaťaženie vďaka nízkej pohotovostnej hmotnosti vozidla. Tieto stavebné modely sú navrhnuté tak, aby zvládali tie najťažšie práce aj v najdrsnejších podmienkach, a majú robustný nárazník, odolnú mriežku chladiča a kovový ochranný kryt chladiča. Nákladné vozidlá XDC a XFC ponúkajú veľký nájazdový uhol a veľkú svetlú výšku, ktorá umožňuje vynikajúcu jazdu v teréne.

Nové prvotriedne nákladné vozidlá od spoločnosti DAF pre špecializované a stavebné odvetvie sa začnú vyrábať začiatkom roka 2023 a dajú sa objednať už teraz.

Nové nákladné vozidlá DAF XDC a XFC s dvoma, tromi a štyrmi nápravami sú ideálne vozidlá na profesionálne a stavebné účely, keďže predstavujú kombináciu vysokého užitočného zaťaženia, vynikajúcich vlastností pre jazdu na cestách aj v teréne, ako aj robustnej konštrukcie.

Spoločnosť DAF predstavuje novú generáciu vozidiel DAF XD a XF Electric

Spoločnosť DAF posilňuje svoju pozíciu popredného výrobcu vozidiel „s nulovými emisiami“ a uvádza nové nákladné vozidlá XD a XF Electric. Tieto inovatívne nákladné vozidlá majú úplne nové modulárne hnacie sústavy, ktoré na jedno nabitie umožňujú dojazd s nulovými emisiami od 200 do viac ako 500 kilometrov. Modely DAF XD a DAF XF Electric budú k dispozícii ako ťahače aj podvozky a dajú sa objednať už teraz. 

Efektívne a spoľahlivé elektrické motory PACCAR dosahujú výkon od 170 do 350 kW (230 až 480 k) s cieľom optimálne prispôsobiť nové modely DAF XD a XF Electric potrebám zákazníka. V kombinácii s akumulátormi s piatimi moduly môže dojazd čisto na elektrinu v závislosti od okolností a použitia prekročiť až 500 kilometrov.

Možnosti rýchleho nabíjania a nabíjania striedavým prúdom

Novú generáciu modelov XD a XF Electric je možné rýchlo nabíjať s výkonom až do 325 kW, čo umožňuje dobitie 3-modulového akumulátora z 0 na 80 % jeho kapacity už za niečo vyše 45 minút. Voliteľne je k dispozícii zabudovaná nabíjačka s možnosťou nabíjania striedavým prúdom (AC) až do 22 kW. Umožňuje tak flexibilitu pri používaní vozidla na miestach, kde nie sú k dispozícii nabíjačky na jednosmerný prúd.

Vyrobené v Eindhovene

Inovatívne nákladné vozidlá DAF XD a XF Electric sa budú montovať na úplne novej výrobnej linke v Eindhovene. Montáž moderných nákladných vozidiel DAF Electric začne sériovo v roku 2023.

Vďaka úplne novým modulárnym hnacím sústavám pre elektrické vozidlá sa spoločnosť DAF opäť dostáva na čelo v oblasti prepravy s nulovými emisiami a ponúka svojim zákazníkom prvotriedne riešenia plne elektrických nákladných vozidiel.

Nové varianty modelu DAF XF s titulom „International Truck of the Year 2022“

Na výstave IAA Transportation 2022 spoločnosť DAF rozširuje tiež rad produktov úspešného nového modelu DAF XF oceneného ako „International Truck of the Year 2022“. Novinkou v ponuke sú kabíny Day Cab a Sleeper Cab, ktoré dopĺňajú súčasný variant Sleeper High Cab.

S rozšírením celého radu variantov podvozka a kabíny pre nákladné vozidlá XD, XF, XG a XG novej generácie ponúka spoločnosť DAF najpokročilejšie nákladné vozidlá na trhu pre distribučné, špecializované a diaľkové použitie aj oblasti použitia s vysokým zaťažením.