Spoločnosť DAF pomáha reťazci supermarketov Albert

Spoločnosť DAF Trucks pomáha holandskému reťazci supermarketov Albert Heijn s elektrifikáciou dopravy pri zásobovaní jeho obchodov. Prepravným spoločnostiam Simon Loos a Peter Appel Transport, ktoré zásobujú obchody reťazca Albert Heijn, boli odovzdané prvé elektrické nákladné vozidlá. To je začiatok dlhodobého testovania v bežnej prevádzke. Sú v ňom zahrnuté ako tri vozidlá s plne elektrickým pohonom, tak dve hybridné nákladné vozidlá s možnosťou dobíjania z elektrickej siete tie sú dokonca prvé v Európe.

 

V roku 2014 sa spoločnosť Albert Heijn, prevádzkujúca viac ako 1 000 supermarketov v Holandsku, Belgicku a Nemecku, prihlásila k účasti na projekte „Green Deal for Zero Emission City Logistics“. Ten má za cieľ spojiť lodné prepravné spoločnosti, dopravcov, technické inštitúcie a úrady v jednotnom výskumu, ako do roku 2025 dosiahnuť maximálny pokrok smerom k dosiahnutiu nulových emisií v mestských oblastiach. Spoločnosti Albert Heijn, DAF, Simon Loos, Peter Appel Transport a TNO (Holandská organizácia pre aplikovaný vedecký výskum) teraz spustili skúšobnú prevádzku, ktorý ukáže, ako by mohol prechod k nulovým emisiám vyzerať.

 

To najlepšie z oboch svetov
Testovací projekt zahŕňa mimo tri nákladné vozidlá s plne elektrickým pohonom s energiou uloženou v akumulátoroch (DAF CF Electric) ďalšie dve hybridné nákladné vozidlá s možnosťou napájania z elektrickej siete (DAF CF Hybrid) a tiež infraštruktúru rýchleho dobíjania od spoločnosti VDL. Nákladné vozidlo CF Electric dosahuje dojazd približne 100 kilometrov. Hybridné vozidlo CF Hybrid je vybavené technológiou E-Power od spoločnosti VDL a ponúka to najlepšie z oboch svetov – čistý a tichý plne elektrický pohon v mestských oblastiach s dojazdom pri plnom nabití akumulátorov až 50 kilometrov a výkonný a „čistý“ pohon v mimomestských oblastiach v podobe najnovšej technológie vznetových motorov od spoločnosti DAF.

 

Analýza
Partneri chcú získať čo najviac dostupných informácií o technických, prevádzkových, finančných a organizačných aspektoch, ktoré sa týkajú zásobovania supermarketov s nulovými emisiami. Spoločnosť TNO vykoná analýzu výsledkov skúšobnej prevádzky s cieľom stanoviť stratégiu pre implementáciu zásobovania supermarketov s nulovými emisiami v blízkej budúcnosti.

 

Rozvoz s nulovými emisiami
Testovanie plne elektrických nákladných vozidiel CF Electric bude spočiatku obmedzené na trasy medzi distribučným centrom v meste Zaandam a supermarkety v Amsterdame. Pomocou hybridných nákladných vozidiel s možnosťou napájania z elektrickej siete môže spoločnosť Albert Heijn zásobovať tiež obchody vo väčšej vzdialenosti od mesta Zaandam bez akýchkoľvek emisií. Akumulátory vozidla sa budú dobíjať medzi jednotlivými jazdami v špeciálne navrhnutej dobíjacie zóne v distribučnom centre spoločnosti Albert Heijn v meste Zaandam.

 

 

Popisok fotografie:
Prepravné spoločnosti Simon Loos a Peter Appel Transport, zásobujúce supermarkety reťazce Albert Heijn, sú pripravené používať elektrické nákladné vozidlá od spoločnosti DAF.

 

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

 

 

Eindhoven 19. februára 2019

 

Ďalšie informácie:

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož, +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk