Nový systém AEBS-3 pre vozidlá DAF LF, CF a XF

Pre zvyšovanie bezpečnosti vozidiel i cestnej premávky predstavuje spoločnosť DAF Trucks vylepšenú verziu systému AEBS pre celý svoj rad modelov LF, CF a XF: systém AEBS-3. Táto tretia generácia je schopná zaistiť autonomné núdzové brzdenie, ktoré pomôže zabrániť zrážke so stojacimi aj pohybujúcimi sa vozidlami až do rýchlosti 80 km/h. Sofistikovaný bezpečnostný systém je ponúkaný v kombinácii s adaptívnym tempomatom (ACC) a výstrahou pred čelným nárazom (FCW).

Spoločnosť DAF Trucks využíva v AEBS novej generácie veľmi presný radar so 16 anténami (predtým ich bolo 7) pre detekciu objektov vo vzdialenom i blízkom dosahu. Radar obsahuje špičkový snímač s najdlhším dosahom v tomto segmente, a to až 250 metrov (predtým 200 m). To umožňuje skôr rozpoznať potenciálne kritické situácie. Bezkonkurenčná šírka detekcie činí 120 stupňov (predtým 50) zorného poľa, čo zaisťuje rýchlejšie predpovedanie nebezpečných situácií, a to aj za nepriaznivého počasia či v podmienkach zlej viditeľnosti treba pri hmle alebo zapadajúcom slnku.

Núdzové zastavenie
Systém AEBS spolupracuje s brzdovým systémom a systémom riadenia stability vozidla. Prostredníctvom zvukových signálov a optických i haptických varovaní (kmitaním brzdového pedála) vyzýva systém vodiča, aby zareagoval na hroziacu zrážku. Ak vodič nereaguje, vozidlo automaticky spustí núdzové brzdenie, aby sa zabránilo nárazu alebo sa znížil dopad nárazu do zadnej časti vozidla vpredu.

Až 80 kilometrov za hodinu
Systém AEBS-3 dokáže zaistiť autonómne núdzové brzdenie, ktoré pomôže zabrániť zrážke so stojacimi aj pohybujúcimi sa vozidlami až do rýchlosti 80 km/h. V prípade, keď vodič nevenuje dostatočnú pozornosť okolitej prevádzke, nový systém AEBS-3 spoločnosti DAF čo najviac automaticky zníži rýchlosť vozidla pre obmedzenie nárazu do pohybujúceho sa alebo stojaceho objektu pred vozidlom.

Systém AEBS-3 je súčasťou štandardnej výbavy všetkých vozidiel radu DAF LF, CF a XF. Zavedenie sofistikované technológie AEBS-3 opäť preukazuje, že spoločnosť DAF Trucks prináša Pure Excellence tiež do oblasti bezpečnosti.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka na-príklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoloč-nosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

Eindhoven 22. júna 2020

Ďalšie informácie:

Spoločnostˇ DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com