Nové ťahače série CF a XF so zadnou riadenou vlečnou nápravou

Vysoké užitočné zaťaženie a perfektná manévrovateľnosť:

Nové ťahače série CF a XF so zadnou riadenou vlečnou nápravou

 

Spoločnosť DAF predstavuje ťahače série CF a XF so zadnou riadenou vlečnou nápravou. Tieto vozidlá boli vyvinuté špeciálne pre taký typ prevádzky, kde je vyžadovaná vysoká užitočná hmotnosť a perfektná manévrovateľnosť.

 

Trojnápravové ťahače série CF a XF sú vybavené zadnou riadenou vlečnou nápravou s jednomontážou o nosnosti 7,5 tony, ktorá je umiestnená za hnanou 13-tonovou nápravou. Vďaka tomu sú nové ťahače ideálne pre taký typ prevádzky, kde je potrebné často manévrovať v obmedzenom priestore a pritom je vyžadované vysoké užitočné zaťaženie alebo je vozidlo vybavené nakladacím žeriavom za kabínou. Ťahače série CF a XF so zadnou riadenou vlečnou nápravou sa preto skvele hodí pre prepravu stavebných materiálov a strojov.

 

Spoločnosť DAF ponúka u nových trojnápravových ťahačov série CF a XF výber medzi 10,8-litrovým motorom PACCAR MX-11 a 12,9-litrovým motorom PACCAR MX-13 s výkonmi od 291 kW/396 k do 375 kW/510 k. V rámci programu DAF Transport Efficiency boli vykonané dôležité vylepšenia týchto motorov a v kombinácii s modernými technológiami, ako je prediktívny tempomat s prediktívnym radením a režim Eco Mode, je možné dosiahnuť úsporu paliva až 5 %.

 

Ťahač série CF so zadnou riadenou vlečnou nápravou sa dodáva s kabínou Day Cab, Sleeper Cab alebo Space Cab, rad XF je k dispozícii s kabínou Space Cab a Super Space Cab. Všetky modely sú teraz vo výrobnom programe značky DAF.

 

 

DAF Trucks NV – pobočka americkej spoločnosti PACCAR Inc, jedného z najväčších výrobcov ťažkých nákladných vozidiel na svete – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel v Európe *, s 16,0% podielom na trhu v kategórii vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb k produktom: poskytuje zmluvy na opravy a údržbu s viacerými typmi podpory, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku a v Leyland vo Veľkej Británii a vyše 1 000 predajcov a servisných miest v Európe.

 

 

Eindhoven 5. februára 2015

 

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk

 

 

 

DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rob Appels, +31 (0)40 214 2874

www.daf.com

 

 

Špecifikácie a modely vozidiel sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť v závislosti na rôznych požiadavkách trhu a trhových situáciách. Ak chcete získať podrobné informácie o produktovej rade dostupné vo vašej krajine, obráťte sa na zástupcu PR v spoločnosti DAF.