Holandský premiér Rutte odovzdal miliónty DAF vyrobený v Eindhovene

V stredu 25. februára sa holandský premiér Mark Rutte zúčastnil slávnostného okamihu, kedy z výrobnej linky DAF v Eindhovene zišlo miliónte nákladné vozidlo. Premiér Rutte následne toto vozidlo symbolicky odovzdal pánovi Bálintovi Révészovi z rovnomennej maďarskej dopravnej spoločnosti. Tá sa špecializuje na prepravu sypkých a kvapalných materiálov.

 

Už od začiatku tridsiatych rokov sa „van Doorne ‚s AanhangwagenFabriek“ zameriavala na výrobu prívesov a návesov, avšak v roku 1949 predstavila nákladné vozidlá vlastnej konštrukcie. Preto bolo meno spoločnosti zmenené na „van Doorne ‚s Automobile Factory“. Výroba nákladných vozidiel bola zahájená v novovybudovanom závode v Eindhovene na ulici Geldropseweg. V roku 1955 bolo vyrobené 10 000. nákladné vozidlo, v roku 1964 sa už konala oslava pri príležitosti 50 000. vyrobeného vozidla. Hranice 250 000 vyrobených vozidiel bola prekročená v roku 1984, pol milióna potom bolo dosiahnuté v roku 1999 a v roku 2007 to bolo už 750 000.

Prvé nákladné vozidlo DAF zišlo z výrobnej linky 1. septembra 1949. Do konca roka 1949 opustilo továreň DAF 150 vozov. O rok neskôr bola prekročená hranica tisíce kusov. V dnešnom meradle je to priepastný rozdiel, pretože v roku 2014 vyrobil DAF v tomto závode cez 36 000 nákladných vozidiel.

 

Uznanie pre zamestnancov

Spoločnosť DAF je jedným z najúspešnejších výrobcov nákladných vozidiel v Európe a je jednotkou na holandskom, britskom a maďarskom trhu. Základom pre ďalší rast je rozsiahla modelová rada, ktorá bola počas posledných dvoch rokov predstavená kompletne nová, okrem iného tiež so zreteľom na splnenie limitov emisnej normy Euro 6. Zároveň sa uskutočnili významné investície do výrobných zariadení v závode v Eindhovene, kde sa nákladné vozidlá vyrábajú. V súčasnej dobe opúšťa výrobnú linku 122 nákladných vozidiel denne. „Je pre nás veľkou cťou, že miliónte v Eindhovene vyrobené nákladné vozidlo slávnostne odovzdal sám premiér Mark Rutte,“ povedal prezident a CEO spoločnosti DAF Trucks NV Harrie Schippers. „Je to skutočné uznanie pre 5 000 zamestnancov továrne v Eindhovene. Tí všetci zo seba každý deň vydávajú maximum, aby našim zákazníkom dodali nákladné vozidlá aj služby prvotriednej kvality.“

 

Miliónty pre maďarskú spoločnosť Révész

Jedným zo zákazníkov spoločnosti DAF je maďarská spoločnosť Révész Group, ktorá prevádzkuje cez 480 vozidiel. Spoločnosť Révész Group sa špecializuje na medzinárodnú prepravu kvapalných a sypkých materiálov. „Sme hrdí, že náš vozový park obohatí miliónte v Eindhovene vyrobené nákladné vozidlo,“ povedal majiteľ a CEO spoločnosti pán Bálint Révész. „Naše nákladné vozidlá najazdia v priemere 130 000 kilometrov ročne, a preto hlavnými kritériami pri výbere vozidiel sú pre nás vysoká spoľahlivosť a minimálne prevádzkové náklady, a to ani nehovorím o komforte pre vodiča. Spoločnosť DAF vie, ako všetky tieto požiadavky najlepšie skombinovať, a preto v našom vozovom parku sú takmer stopercentne vozidlá DAF.“

 

Premiér Mark Rutte vo svojom prejave povedal, že úspech spoločnosti DAF je dôkazom, že priemysel má v Holandsku určite budúcnosť. Rutte: „Miliónte nákladné vozidlo DAF vyrobené v Eindhovene je dôkazom toho, že recept bratov Van Doornovcov stále funguje. Pokračuje v inováciách, pokračuje v raste a predovšetkým pokračuje v investíciách a ďalšom rozvoji, pritom nezabúda na vzdelávanie zamestnancov. Inovácia a remeselné majstrovstvo tu idú ruka v ruke.“

1,000,00th DAF truck

 

 

Na obrázku zľava doprava: prezident spoločnosti DAF Trucks Harrie Schippers, majiteľ a CEO spoločnosti Révész Group Bálint Révész a holandský premiér Mark Rutte.

 

 

DAF Trucks N.V. – pobočka americkej spoločnosti PACCAR Inc., ktorá je jedným z najväčších výrobcov ťažkých nákladných automobilov na svete – je popredným výrobcom ľahkých, stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný sortiment ťahačov a nákladných automobilov a vďaka tomu môže ponúknuť ten pravý voz pre každú dopravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF je tiež popredným poskytovateľom služieb: kontrakty Multi Support Repair a Maintenance, finančné služby PACCAR Financial a prvotriedne zásobovanie náhradnými dielmi prostredníctvom PACCAR Parts. Okrem toho spoločnosť DAF tiež vyvíja a vyrába komponenty, ako sú nápravy alebo motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v holandskom Eindhovene, v belgickom Westerlo, v Leyland vo Veľkej Británii a v brazílskom Ponta Grossa a má viac ako tisíc servisných a dealerských stredísk na území Európy i mimo nej.

 

 

Eindhoven 2. marca 2015

 

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk

 

 

DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rob Appels, +31 (0)40 214 2874

www.daf.com