Exkluzívny DAF XF 90th Anniversary Edition si odváža spoločnosť Nicotrans

Spoločnosť Nicotrans si slávnostne prevzala nový DAF XF z exkluzívnej limitovanej edície predstavenej k 90. výročiu založenia značky DAF. Nicotrans tak obohatil svoju flotilu 160 vozidiel o prestížny ťahač s mimoriadnou výbavou a neprehliadnuteľným dizajnom.

Slávnostné odovzdanie prebehlo v novembri na pôde českobudejovickej spoločnosti DOMITRUCK s.r.o., autorizovaného servisu vozidiel značky DAF. Vozidlo si prevzala od zástupcov DAF Trucks Praha jedna z najlepších posádok spoločnosti Nicotrans a hneď po odovzdaní s ním odišla na plánovanú trasu do zahraničia. Pre oboch vodičov bolo odovzdanie limitovanej edície prekvapením.

Prestížne vozidlo s vysokým komfortom

„Odovzdanie na tomto mieste nebolo náhodné, pretože naša spolupráca so spoločnosťou DOMITRUCK trvá viac ako desať rokov, vlastne od doby, kedy vzniklo toto nové servisné zastúpenie spoločnosti DAF. Po celú tú dobu nám zabezpečuje servisné zázemie a podporu sedem dní v týždni,“ popisuje Jaroslav Šebek, konateľ spoločnosti Nicotrans a.s. „Od nového exkluzívneho ťahača očakávame vysokú kvalitu, na akú sme zvyknutí u ostatných vozidiel DAF, a okrem iného budeme túto vlajkovú loď našej flotily využívať na prestížne marketingové akcie. Financovanie prebehlo v spolupráci so spoločnosťou PACCAR Financial, rovnako ako väčšina ostatných vozidiel. Súčasne sme uzavreli výhodnú servisnú zmluvu balíčka Full Care na päť rokov a 900 000 km. Značke DAF na základe svojich pozitívnych skúseností s predchádzajúcimi modelmi plne dôverujeme, a preto budeme v nákupoch nových vozidiel pokračovať. Napríklad v tomto roku to nie je všetko, našu flotilu posilníme ešte o deväť ťahačov XF 480 FT s kabínou Super Space Cab, ktorá našim vodičom poskytuje maximálny komfort.“

Odmena pre vodičov

„Spoločnosť Nicotrans sa stala majiteľom vozidla z limitovanej edície, ktorú DAF v obmedzenom počte ponúkol svojim európskym klientom v rámci oslavy deväťdesiatročného výročia existencie značky. V tomto prípade to bola jasná voľba, pretože pán Šebek dbá na kvalitu ponúkaných služieb, imidž spoločnosti a je známy svojou starostlivosťou o vodičov. Snaží sa im dopriať maximálny komfort pre ich prácu, pretože dobre vie, že spokojný vodič je polovica úspechu,“ nadväzuje Iva Chalupová, obchodná riaditeľka DAF Trucks Praha: „Odovzdanie ťahača z limitovanej edície sme poňali ako menšiu slávnosť. Predovšetkým pre dvoch vodičov, ktorý boli týmto vozidlom odmenení za skvelé služby pre spoločnosť Nicotrans. Prémiové vozidlo odovzdával vedúci juhočeskej pobočky DAF Trucks Praha Daniel Petrovič, ktorý má na dlhoročnej spolupráci oboch spoločností obrovský podiel. Spoločnosť Nicotrans si pre svoje podnikanie vybrala DAF a aj týmto krokom nám dáva najavo, že verí nielen naším vozidlám, ale aj ľuďom, ktorí za značkou DAF a za spoločnosťou DAF Trucks Praha stojí. Veľmi si to vážime.“

Prémiový interiér

Limitovaná edícia XF 90th Anniversary Edition je vďaka výraznej červenej metalíze a strieborným doplnkom neprehliadnuteľná, exkluzivitu zdôrazňuje špeciálne lakovaný rám a leštené hliníkové kolesá DURABright. Interiér zahŕňa unikátne prvky, ako napríklad historické logo DAF vlisované do opierok hláv kožených sedadiel Xtra Leather Air. Klasické logo DAF zdobia aj dekoratívne lišty vo dverových výplniach a je aj na displeji prístrojového panelu a audionavigačnom systému. Tento variant interiéru zahŕňa aj celokožené sedadlá, kožené lakťové opierky a výplne dverí a takisto kožou potiahnutý volant. Nechýba ani systém klimatizácie, TruckPhone, mikrovlnná rúra, obľúbená chladnička DAF pod spodným lôžkom a DAF Night Lock.

 

 

Luxusné darčeky

Každý ťahač XF z edície k 90. výročiu má svoje unikátne číslo a dodáva sa so zhodne číslovaným súborom luxusných darčekov. Patrí k nim kožená cestovná taška, štýlová bunda s koženými doplnkami, pero DAF Waterman v špeciálnom koženom puzdre, kožené puzdro na kreditné karty a skica na tému edícia k 90. výročiu s podpisom šéfdizajnéra DAF Barta van Lotringena.

Maximálna výbava

DAF XF, ktorý poháňa najvýkonnejší motor PACCAR MX-13 s výkonom 530 k/390 kW, sa pýši maximálnou výbavou. Tá okrem iného zahŕňa pneumaticky odpruženú kabínu Super Space Cab so všetkými vonkajšími časťami lakovanými v rovnakej farbe, hlavné svetlomety s LED technológiou, prídavné svetlá Skylights, hmlové svetlá s funkciou prisvetľovania do zákruty, strešný spojler s bočnými goliermi, medzinápravové spojlery a hliníkové kolesá DURABright.

Popisok fotografií
1. Nový DAF XF z limitovanej edície k 90. výročiu založenia spoločnosti.

  1. Posádke spoločnosti Nicotrans Davidu Vylíčilovi (vľavo) a Aleši Slezákovi (uprostred) predáva kľúče Daniel Petrovič, vedúci pobočky DAF Trucks Praha v Českých Budějoviciach.
  2. Prémiový interiér zahŕňa unikátne prvky, ako napríklad historické logo DAF vlisované do opierok hláv kožených sedadiel Xtra Leather Air alebo kožené lakťové opierky a výplne dverí a takisto kožou potiahnutý volant a ďalšie.

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

České Budějovice 10. decembra 2018

 

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk