DAF LF opäť získal ocenenie „Fleet Truck of the Year“

 

Už druhý rok v radu získala spoločnosť DAF Trucks v ankete Commercial Fleet Awards 2018 britské ocenenie „Truck of the Year“ (Nákladné vozidlo roka) za svoje vynikajúce rozvozové vozidlo radu DAF LF. V tomto roku to pre DAF znamená už piaty titul na európskych trhoch.

V náročnej konkurencii triumfoval DAF LF vďaka svojej všestrannosti, spoľahlivosti, vynikajúcemu ohlasu od zákazníkov a kvalitnej popredanej podpore spoločnosti DAF. Porota svoje rozhodnutie zdôvodnila týmito slovami: „LF titul obhájil vďaka tomu, že ho dopravcovia opäť zvolili najobľúbenejším nákladným vozidlom. Dominantným rysom DAF LF je jeho všestrannosť, najmä v mestskej premávke, ďalej kvalitne spracovaná kabína ponúkajúca vynikajúci komfort a skvelá ovládateľnosť. To všetko tomuto vozidlu opakovane zaisťuje vysokú obľubu u vodičov. A keď si k tomu pripočítate perfektnú podporu spoločnosti DAF, spoľahlivosť a nízke prevádzkové náklady, dostanete bezkonkurenčnú kombináciu.“

Prémiový rad XF – spoločne s univerzálnym stredným radom CF – získal najprv titul „International Truck of the Year 2018“ a následne DAF XF aj národné ocenenie Truck of the Year v Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku a v Severnom Írsku.

„Ďalším víťazstvom sme samozrejme nadšení,“ uviedol Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja a člen predstavenstva spoločnosti DAF. „Konkurencia v tejto kategórii bola naozaj tvrdá, ale náš rad LF znovu preukázal, že je najlepší.“

 

Popisok k fotografii
Vynikajúci DAF LF bol vo Veľkej Británii opakovane poctený titulom „Fleet Truck of the Year“.

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

Eindhoven 14. decembra 2018

 

Ďalšie informácie:

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk