Interier

Najlepším vodičom je oddýchnutý vodič. To je dôvod, pre ktorý sa interiér nového radu LF pýši rovnako vysokou kvalitou ako vlajková loď XF. Výsledok:
optimálne pracovné prostredie pre vodiča. Vďaka používaniu teplých farieb sa bude každý vodič cítiť v kabíne ako doma. Použité materiály a ich úprava zlepšujú celkový vzhľad nového interiéru, sú praktické a jednoducho sa čistia. Interiér vždy vyzerá sviežo a dobre udržiavaný.

JazdaPrístup do kabínyÚložné priestory

Stačí iba nasadnúť a jazdiť

Vďaka používaniu teplých farieb sa bude každý vodič cítiť v kabíne ako doma. Nový interiér DAF LF ponúka nasledujúce možnosti:

  • Úplne nastaviteľné sedadlá na optimálne a jednoduché používanie.
  • Nová prístrojová doska s jednoducho čitateľným prístrojovým panelom a displejom so žiarivými farbami a funkciou DAF Driver Performance Assistant.
  • Nový multifunkčný volant s integrovanými ovládacími prvkami.
  • Mimoriadne výkonný vykurovací a ventilačný systém na dosiahnutie pohodlných teplôt.

vodiča

Optimálna dostupnosť

V rámci distribučnej prepravy musí vodič denne mnohokrát vstupovať do kabíny a vystupovať z nej. Z tohto dôvodu disponuje rad LF optimálnou dostupnosťou, a to vďaka dverám, ktoré je možné otvoriť v uhle až 90 stupňov, spolu s praktickým osvetlením interiéru.

Vykurovacía ventilačný systém disponuje mimoriadne veľkou kapacitou. Vďaka nej sa vždy veľmi rýchlo dosiahne požadovaná teplota v interiéri.

V prípade ľahších modelov LF (so 17,5-palcovými kolesami) bolazachovaná malápodlahová výška 89cm.Ťažšieverzie s kolesami s rozmerom 19,5a 22,5 palca disponujú podlahovou výškou 98cm a 111cm.

vodiča

Množstvo úložných možností

Vodič potrebuje množstvo praktických úložných priestorov najmäv oblasti distribučnej prepravy. Z tohto dôvodu nový rad LF ponúka priestorný a uzamykateľný úložný priestor na motorovom tuneli s ďalšou možnosťou uloženia predmetov na veku.

Ak je model LF vybavený automatizovanou prevodovkou AS-Tronic,k dispozícii je ďalší úložný priestor na prístrojovej doske vedľa vodiča na uloženie napr. nákladových listov a poznámkového bloku. Okrem toh osú k dispozícii úložné priestory v dverových paneloch. Úložná sieť je upevnená k zadnej stene kabíny ak dispozícii sú dva úložné priestory nad čelným sklom.

Nad čelným sklom na strane vodičasú k dispozícii štyri zásuvky DIN napríklad na pripojenie digitálneho tachografu– tachograf bude následne jednoducho dostupný.Predĺžená kabínana denné používanie a kabína s lôžkom na spaniemajú aj tri ďalšie uzamykateľné úložné priehradky za sedadlami (štandardná výbava).