Začatie výroby vozidiel DAF novej generácie

Dňa 4. novembra 2021 bola v závode DAF v Eindhovene zahájená sériová výroba novej generácie nákladných vozidiel. Prvé oficiálne vyrobené vozidlo – červené XG+ s motorom PACCAR MX-13 so zdvihovým objemom 12,9 litra – odovzdali John Jorritsma, starosta Eindhovenu, a Harry Wolters, prezident spoločnosti DAF, Andrému Verbeekovi, generálnemu riaditeľovi a majiteľovi spoločnosti Verbeek Agra Vision.

Spoločnosť DAF je prvý výrobca nákladných vozidiel, ktorý uvádza na trh úplne novú generáciu vozidiel konštruovaných v súlade s novými európskymi predpismi upravujúcimi hmotnosť a rozmery nákladných vozidiel.

„DAF v tomto ohľade nie je len prvý, ale aj jediný,“ uvádza prezident spoločnosti DAF Harry Wolters. „To znamená, že naše nové nákladné vozidlá pre diaľkovú prepravu – XF, XG a XG+ – udávajú nový štandard hospodárnosti, bezpečnosti a komfortu pre vodičov. To boli tiež hlavné dôvody, prečo Európska komisia chcela dať výrobcom nákladných vozidiel doslova viac priestoru na vývoj nových, optimálnych kabín. Vďaka rozšíreniu prednej časti o 16 centimetrov a maximálnej optimalizácii aerodynamiky sme dosiahli 10 % úsporu paliva a obdobné zníženie množstva emisií CO2.“

Všetko sa odohráva v Brainporte Eindhoven

John Jorritsma, starosta mesta Eindhoven, dal najavo svoju hrdosť na výsledky „svojho“ mesta, ktoré je centrom „regiónu Brainport“. „Všetko sa odohráva v Eindhovene. V meste technológií, designu a bohatých znalostí. Skutočnosť, že spoločnosť DAF začala sériovú výrobu novej generácie revolučných nákladných vozidiel – high-tech produktov –, je toho dôkazom.“
Vozidlá DAF novej generácie predstavujú úplne novú platformu, ktorá je plne pripravená na alternatívne pohony budúcnosti – elektrický s využitím akumulátorov aj vodíkový. Na vývoji oboch týchto pohonov spoločnosť DAF pracuje.

Nový štandard komfortu pre vodiča

Prvé vozidlo novej generácie prevzal André Verbeek, generálny riaditeľ a majiteľ holandskej spoločnosti Verbeek Agra Vision, ktorá sa špecializuje na vnútroštátnu i medzinárodnú prepravu hydiny a vajec. Využíva k tomu flotilu 30 vozidiel, z ktorých 25 je DAF. Prelomový XG+ bude využívať jej dcérska spoločnosť Hennentransport Hooijer. „Okrem bezkonkurenčnej spoľahlivosti a nízkych nákladov na kilometer bola významným dôvodom pre naše rozhodnutie zvoliť vozidlá DAF tiež vynikajúca úroveň komfortu pre vodičov,“ vysvetľuje André Verbeek. „A DAF svojím novým top modelom XG+ opäť nastavil nový štandard. To je pri dnešnom nedostatku vodičov veľmi dôležitý faktor.“

Popisok k fotografii č. 1

Prvé nákladné vozidlo DAF novej generácie, ktoré zišlo z výrobnej linky, privítali (zľava doprava) Harry Wolters, prezident spoločnosti DAF, André Verbeek, riaditeľ/majiteľ spoločnosti Verbeek Agra Vision a majiteľ nového vozidla, Niels Verbeek a John Jorritsma, starosta Eindhovenu.

 

Popisok k fotografii č. 2

Zamestnanci spoločnosti DAF oslavujú zahájenie sériovej výroby nákladných vozidiel DAF novej generácie, okrem iného spoločne s Harrym Woltersom, prezidentom spoločnosti DAF, Andrém Verbeekom, riaditeľom/majiteľom spoločnosti Verbeek Agra Vision a majiteľom nového vozidla, Nielsom Verbeekom a Johnom Jorritsmom starostom Eindhovenu.

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts.

 

 

V Eindhovene 4. novembra 2021

 

 

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks CZ

Oddelenie marketingu a PR

Kristýna Eichlerová: +420 323 626 104

Kristyna.Eichlerova@DAFTRUCKS.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk