Spoločnosť DAF predstavuje portál PACCAR Connect

Spoločnosť DAF predstavuje portál PACCAR Connect, novú platformu na správu vozového parku online na dosiahnutie optimálnej efektívnosti

So širokou škálou informácií a jednoduchým použitím nastavuje nový PACCAR Connect nový štandard pre online platformy pre správu vozového parku. PACCAR Connect je ľahko dostupný a umožňuje veľmi jednoduchú integráciu s existujúcim softvérom tretích strán. Každé nové vozidlo radu DAF XB, XD, XF, XG a XG+ bude dodané spoločne so službou PACCAR Connect na desať rokov.

Portál PACCAR Connect pozostáva z niekoľkých súčastí: hardvéru a softvéru v nákladnom vozidle, odnímateľného tabletu (voliteľné) v kabíne a online portálu, ktorý je dostupný z takmer všetkých pevných alebo mobilných zariadení. Portál PACCAR Connect poskytuje informácie v reálnom čase kedykoľvek a kdekoľvek na základe výkonu jednotlivých vozidiel a celého vozového parku, logistických procesov a výkonu vodičov, čím pomáha prepravcom optimalizovať svoje zisky.

Bezproblémová integrácia
Jednou z hlavných výhod PACCAR Connect je, že existujúce logistické aplikácie od takzvaných „tretích strán“ môžu využívať údaje z online portálu. Vďaka tomu je monitorovanie logistických procesov a výkonu vozového parku z počítača, prenosného počítača alebo tabletu jednoduchšie.

Tablet portálu PACCAR Connect tiež pomáha zjednodušiť a zefektívniť prácu vodiča, pretože dokáže spojiť mobilné služby portálu PACCAR Connect s navigačným systémom DAF. To znamená, že nové trasy vytvorené domácou základňou prepravcu sa môžu odoslať priamo do navigačného systému nákladných vozidiel DAF.

Správy
Portál PACCAR Connect zobrazuje výkon všetkých nákladných vozidiel a celého vozového parku online 24/7 alebo ich kedykoľvek odosiela e-mailom prostredníctvom „plánovača správ“. Správy o trase a palive je možné zobraziť na palubnej doske podľa individuálnych preferencií. Na dosiahnutie maximálnej efektívnosti využíva portál PACCAR Connect aj „geofencing“, ktorý upozorní domácu základňu vždy, keď sa nákladné vozidlo blíži k miestu dodania alebo keď je po údržbe u servisného dílera znova plne funkčné.

Majitelia vozového parku, ktorí potrebujú komplexnejšie informácie, si môžu vybrať voliteľné moduly Eco Score a Stav vozidla. Prvý poskytuje podrobné informácie o výkone vodiča, zatiaľ čo druhý sa zameriava na stav vozidla vrátane signálov prístrojovej dosky v reálnom čase a informácie o tom, kedy bude vozidlo potrebovať ďalšiu údržbu.

10-ročný štandard
Každý nový model DAF XB, XD, XF, XG a XG+ je štandardne prepojený s portálom PACCAR Connect na desať rokov, a to aj v prípade, že vozidlo zmení majiteľa. Počas tohto obdobia sa všetky aktualizácie portálu vykonávajú bezplatne pomocou najmodernejšieho softvéru. Používateľom portálu DAF Connect ponúkneme bezplatnú aktualizáciu softvéru na novú a rozsiahlejšiu verziu portálu PACCAR Connect.

Nová norma
Platforma na správu vozového parku online PACCAR Connect, ktorá predstavuje novú normu v jednoduchom používaní, je štandardom každého nového modelu vozidla DAF. Vďaka hladkej integrácii logistických aplikácií tretích strán a voliteľnému tabletu portálu PACCAR Connect je monitorovanie a optimalizácia logistických procesov jednoduchšie a, čo je najdôležitejšie, lepšie než kedykoľvek predtým.