Spoločnosť DAF predstavuje novú generáciu stavebných nákladných vozidiel na výstave Bauma

Spoločnosť DAF predstavuje novú generáciu stavebných nákladných vozidiel na výstave Bauma

Spoločnosť DAF predstavuje svoju novú generáciu stavebných nákladných vozidiel na najväčšej svetovej výstave stavebného priemyslu Bauma, ktorá sa koná v nemeckom Mníchove od 24. do 30. októbra. Nové modely DAF XDC a XFC majú rovnakú DNA ako „Medzinárodné nákladné vozidlá roka 2023 a 2022“ a zavádzajú nové normy v oblasti efektívnosti, bezpečnosti a pohodlia vodiča.

 • Nové modely DAF XDC a XFC na použitie v stavebníctve
  • Konfigurácie s dvomi, tromi a štyrmi nápravami
  • Robustná konštrukcia s masívnou mriežkou a 3-dielnym oceľovým nárazníkom
  • Vynikajúci nájazdový uhol a veľká svetlá výška
  • Ideálny základ pre vyklápače, domiešavače betónu a hákové zdvíhacie zariadenia
 • Nový štandard z hľadiska efektívnosti
  • Nové motory PACCAR MX-11 a MX-13 s výkonom do 390 kW/530 k
  • Nová automatická prevodovka TraXon ako súčasť štandardnej výbavy
   • Softvér pre jazdu v teréne
   • Nová softvérová funkcia „Rock Free“ pre lepší výkon v teréne
  • Nová funkcia „ASR-Off“
  • Vynikajúca ústretovosť voči výrobcom nadstavieb
 • Nový štandard z hľadiska bezpečnosti
  • Mimoriadne nízko položené okná na sledovanie vodiacich čiar, bočné okno s výhľadom na obrubník a prístrojová doska DAF Vision Dashboard spoločne poskytujú maximálny priamy výhľad
  • Maximálny nepriamy výhľad zabezpečujú systémy DAF Digital Vision a DAF Corner View
 • Nový štandard z hľadiska pohodlia vodiča
  • Vynikajúci prístup do kabíny a jedinečný rozsah nastavenia sedadiel a volantu
  • Skvelé jazdné vlastnosti a ovládateľnosť
 • Spolupráca s poprednými výrobcami nadstavieb pre najrýchlejšiu dostupnosť vozidiel

Skvelá ponuka pre stavebný priemysel
Stavebné nákladné vozidlá DAF XDC a XFC majú rovnakú DNA ako viackrát ocenená nová generácia nákladných vozidiel DAF XD, XF, XG a XG⁺, ktoré dva po sebe nasledujúce roky získali titul „Medzinárodné nákladné vozidlo roka“.

Modely XDC a XFC sú 2-, 3- a 4-nápravové vozidlá a sú k dispozícii s jedným alebo dvojitým náhonom. Vozidlá XDC aj XFC sú osobitne navrhnuté pre tú najtvrdšiu prácu v náročných podmienkach.

Modely DAF XDC a XFC ponúkajú veľký nájazdový uhol 25o a dobrú svetlú výšku od 33 do 39 cm – v závislosti od špecifikácií. Stavebné nákladné vozidlá DAF majú robustnú konštrukciu s masívnym 3-dielnym oceľovým nárazníkom, mriežkou s čiernymi pásmi a oceľovou ochrannou doskou chladiča ako štandard. Obe vozidlá sú ideálnym základom pre vyklápače, domiešavače betónu, hákové zdvíhacie zariadenia a iné špecializované nadstavby.

Nový štandard z hľadiska efektívnosti                                                                                

Tak ako ich súrodenci pre cestné použitie, aj modely XDC a XFC novej generácie sú poháňané novými motormi PACCAR MX-11 a MX-13 s výkonom do 390 kW/530 k.

Všetky stavebné vozidlá DAF sú štandardne vybavené automatickou prevodovkou TraXon, ktorá disponuje špeciálnym terénnym režimom na optimálne radenie v náročnom teréne. Radenie prevodových stupňov je mimoriadne rýchle a pri vysokých otáčkach motora, čím sa udržiava hybnosť vozidla v náročnom alebo kopcovitom teréne. Okrem toho ponúkajú modely XDC a XFC automatický výber prevodového stupňa pri rozjazde. Novými funkciami sú „ASR Off“ a „Rock Free“, ktoré uľahčujú pohyb v klzkých podmienkach a umožňujú rýchle kývanie, ktoré pomáha vymaniť vozidlo za mimoriadne náročných podmienok.

Vynikajúca ústretovosť voči výrobcom nadstavieb je podporovaná veľmi flexibilným rozložením komponentov podvozku, ako je EAS (systém následnej úpravy výfukových plynov), priestor na akumulátory a vzduchové nádrže, ako aj dostupnosťou celého radu PTO, modulov na upevnenie nadstavby a konektorov.

Nový štandard z hľadiska bezpečnosti

Modely XDC a XFC novej generácie vozidiel DAF sa vyznačujú veľkým čelným sklom a veľkými bočnými oknami s mimoriadne nízko posadenými bočnými vodiacimi čiarami, tak chválenými pri všetkých modeloch DAF novej generácie, ktoré umožňujú najlepší priamy výhľad vo svojej triede. Voliteľne je k dispozícii bočné okno, ktoré v kombinácii so sklopným sedadlom spolujazdca umožňuje voľný výhľad na chodcov a cyklistov vedľa nákladného vozidla na strane spolujazdca. Takisto aj nová prístrojová doska „Vision Dashboard“, ktorá je na strane spolujazdca natočená smerom k vodičovi a je štandardnou výbavou oboch modelov XDC a XFC, prispieva k vynikajúcemu priamemu výhľadu.

Pre prvotriedny nepriamy výhľad môže byť nová generácia DAF XD vybavená systémom DAF Digital Vision, ktorý nahrádza hlavné a širokouhlé zrkadlá. Špičkový systém DAF Corner View ponúka na strane spolujazdca maximálny výhľad na priestor s uhlom až 285 stupňov okolo A-stĺpika kabíny.K prvotriednej bezpečnosti prispieva aj vonkajšie osvetlenie čisto s technológiou LED, ktoré je štandardnou výbavou všetkých verzií XDC a XFC.

Nový štandard z hľadiska pohodlia vodiča                                                                     

Prvotriedne pohodlie vodiča začína vynikajúcim prístupom do kabíny vďaka dobre umiestneným schodíkom a volantu, ktorý možno posunúť do vzpriamenej parkovacej polohy. Rozsah nastavenia sedadiel a volantu je bezprecedentný, rovnako ako priestrannosť kabíny so štedrým úložným priestorom. Kabína Day Cab sa štandardne dodáva s rozšíreným vnútorným priestorom. Ako voliteľné príslušenstvo z výroby je k dispozícii tretie sedadlo alebo veľká chladnička.

Nové modely XDC a XFC disponujú rovnako úžasnou prístrojovou doskou ako ostatné vozidlá radu novej generácie vrátane plne digitálnych prístrojových panelov. Skvelé jazdné vlastnosti a ovládateľnosť profitujú z úplne novej konštrukcie prednej časti podvozka a nového odpruženia kabíny.

Spolupráca s poprednými výrobcami nadstavieb                                                                

Ako sa uvádza na výstave Bauma, spoločnosť DAF spolupracuje s poprednými výrobcami nadstavieb, aby zabezpečila najvyššiu kvalitu, efektívnosť a najrýchlejšiu dostupnosť vozidiel. Optimálne vopred určené kombinácie nákladného vozidla a nadstavby takisto urýchľujú proces objednávania, čím umožňujú, aby boli prvé skompletizované vozidlá pripravené na dodanie už v prvom štvrťroku 2023.