Spoločnosť DAF oznámila rozšírenie výrobných kapacít

Spoločnosť DAF začne so stavbou novej lakovne šetrnej k životnému prostrediu. Investíciu v hodnote 100 miliónov eur realizuje v belgickom Westerlo. Investuje tiež do ďalšieho zvýšenia výrobnej kapacity a účinnosti moderných výrobných zariadení. Na amsterdamskom veľtrhu BedrijfsautoRAI predstaví DAF veľké množstvo inovácií svojich produktov a služieb, ktoré majú jeden cieľ zníženie prevádzkových nákladov pre zákazníkov.

 

Ako povedal Harrie Schippers, prezident spoločnosti DAF Trucks: „Oproti rovnakému obdobiu minulého roka vykazuje tento rok európsky trh ťažkých nákladných vozidiel (nad 16 ton celkovej hmotnosti) až dvadsaťpercentný rast. Aby sme uspokojili dopyt zákazníkov, dosiahla výroba eindhovenskej továrne DAF vo štvrtom štvrťroku rekordných čísiel. Som hrdý na našich 10 000 zamestnancov, ktorí sa podieľajú na výrobe oceňovaných modelov DAF XF, CF a LF aj na poskytovaniu služieb pre našich zákazníkov po celom svete vďaka prvotriednym programom dodávok dielov a finančných služieb PACCAR. Priebežné investície do nových výrobných technológií sú predpokladom budúceho rastu spoločnosti DAF. Rozširujeme naše aktivity aj na mimoeurópskych trhoch. Začatí montáže univerzálneho modelu DAF CF v Brazílii nám prináša nové obchodné príležitosti v Južnej Amerike, kde doplní ponuku modelu XF. Navyše si spoločnosť DAF tiež upevňuje svoje postavenie na taiwanskom trhu.“

LF 2016 Edition

Moderný modelový rad Euro 6 bude ťažiskom stánku DAF na amsterdamskej výstave BedrijfsautoRAI, ktorá sa koná v dňoch 20.–24. októbra 2015. V rámci programu efektivity dopravy DAF Transport Efficiency tu spoločnosť predstavuje nový model LF 2016 Edition.

 

Nový model LF 2016 Edition ponúka rad technických vylepšení štvorvalcového motora PACCAR PX-5 so zdvihovým objemom 4,5 litra. Výsledkom je zníženie spotreby paliva až o 5 %. Medzi ďalšie novinky radu LF 2016 Edition, ktoré zvyšujú efektivitu, patrí nová 12-stupňová automatizovaná prevodovka AS Tronic, dlhšie rázvory a zväčšenie objemu palivových nádrží. Nové aerodynamické prvky a optimalizácia obtekania vzduchu potom usporí ďalšie 4 % paliva. Nové technológie, ako napríklad systém výstrahy pred vybočením z jazdného pruhu (LDWS), vyspelý systém núdzového brzdenia (AEBS), systém varovania pred kolíziou (FCW) a adaptívny tempomat (ACC), zvyšujú úroveň pohodlia vodiča a bezpečnosť jazdy.

 

„Nové špičkové výrobky a služby prezentované na veľtrhu BedrijfsautoRAI sú dôkazom toho, ako DAF neustále investuje do zvyšovania efektivity prevádzky vozidiel našich zákazníkov,“ poznamenal Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja spoločnosti DAF.

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – pobočka americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb k produktom: poskytuje zmluvy na opravy a údržbu s viacerými typmi podpory, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland vo Veľkej Británii a v Ponta Grossa v Brazílii a vyše 1 000 dealerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

V Eindhovene 10. októbra 2015

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks N.V.

Corporate Communications Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk