Spoločnosť DAF investuje 200 miliónov EUR do závodu na výrobu kabín vo Westerlo

Spoločnosť DAF sa chystá investovať 200 miliónov eur do svojho výrobného závodu v belgickom meste Westerlo, ktorý dodáva kabíny nákladných vozidiel. Investície súvisí s prípravou na zvyšovanie objemu výroby, ktoré si žiada rastúci úspech DAF po celom svete. Spoločnosť oznámila svoj investičný zámer v priebehu návštevy Philippea Muytersa, flámskeho ministra práce, hospodárstva a inovácií.

DAF otvoril výrobný závod vo Westerlo v roku 1966. Okrem kabín sa tu od sedemdesiatych rokov vyrábajú tiež nápravy vlastnej konštrukcie. V súčasnej dobe v tomto závode pracuje 2 800 zamestnancov, ktorí sa podieľajú na výrobe náprav a kabín pre ťažké a stredne ťažké nákladné vozidlá, schádzajúce z výrobných liniek v holandskom Eindhovene a Leylande vo Veľkej Británii.

Vedúca pozícia
Vďaka svojim vynikajúcim nákladným vozidlám, prvotriednym službám a vysoko profesionálnej sieti dílerov sa DAF stal druhou najväčšou značkou nákladných vozidiel v Európe a získal vedúce postavenie v dôležitom segmente ťahačov. K ďalšiemu upevneniu svojej vedúcej pozície na európskych trhoch aj v ďalších častiach sveta pripravuje DAF pre závod vo Westerlo úplne nové, moderné postupy.

Výsledkom investície vo výške 200 miliónov eur bude zvýšenie kapacity výroby kabín o 45 %, na 300 kusov v dvojzmennej prevádzke. Toto množstvo zodpovedá kapacite novej lakovne kabín, do ktorej spoločnosť investovala 100 miliónov eur a ktorú oficiálne otvorila na konci roku 2017.

Najmodernejší postupy kompletácie kabín
Pre výrobu rámov kabín vozidiel DAF CF a DAF XF bude existujúca plocha zvarovne o rozlohe 17 800 m2 rozšírená o ďalších 13 200 m2. Nová časť bude usporiadaná do jednej linky a osadená 130 vyspelými roboty a 135 zváracími automaty. To všetko zabezpečí prvotriednu kvalitu, efektívnosť a ergonómiu práce.

Kompletácia kabín príkladom vynikajúcej ergonómie
Plocha pre výrobu kabín (15 600 m2) bude rozšírená o 20 000 m2. Nový závod bude tvoriť niekoľko častí, okrem iného hlavná montážna linka, linka montáže strechy a dverí a linka montáže podzostavy palubnej dosky. Miesto tu nájde aj oddiel určený na vykonávanie rozsiahlych skúšok a kontrol. Na hlavnej montážnej linke bude použitý systém „panvíc“ s prvotriednou ergonómiou, ktorý zamestnancom umožní nastaviť si pracovnú výšku podľa vykonávanej operácie a individuálnych preferencií.

„Investície do budúcnosti“
Harry Wolters, prezident spoločnosti DAF: „Moderné prevádzky výroby rámov kabín a ich nastrojenie potrebujeme na to, aby DAF mohol ďalej rásť v Európe i za jej hranicami. Po dokončení budú nové prevádzky najmodernejšie svojho druhu a budú určovať etalón kvality, efektivity a ergonómie. Investícia vo výške 200 miliónov EUR je ale predovšetkým dôkazom dôvery, ktorú DAF v budúcnosť svojho belgického závodu vkladá.“

„Učebnicový príklad inovácií, talentu a nadšenia“
Flámsky minister práce, hospodárstva a inovácií Philippe Muyters: „Firmy, ktoré chcú v našom rýchlo sa meniacom hospodárstve uspieť, nemajú na výber a musia prichádzať s inováciami. Dôležité je ale tiež pracovať na svojich vlastných schopnostiach, aby boli neustále aktuálne a relevantné. A DAF má evidentne všetko, čo je k tomu potrebné: víziu v oblasti udržateľnosti, inovácií a rastu v kombinácii s odhodlaním transformovať nielen svoje procesy, ale aj zručnosti svojich zamestnancov. Je mi potešením sa na tomto učebnicovom príkladu zavádzania inovácií, talentu a nadšenia podieľať.“

Výstavba nových prevádzok výroby kabín a ich kompletizácia v závode DAF Vlaanderen už začala. Realizáciou komplexu bola poverená belgická spoločnosť Cordeel. Jeho súčasťou budú aj nové kancelárie, rokovacie miestnosti a zázemie pre zamestnancov. Linku na zváranie rámov kabín dodá spoločnosť VDL Steelweld z Holandska.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

Oevel/Westerlo, 2019

 

Ďalšie informácie:

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož, +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk