Spoločnosť CSCARGO preberá 11 nových vozidiel DAF XF Euro 6 s financovaním PACCAR Financial CZ

Spoločnosť CSCARGO, jeden z najvýznamnejších poskytovateľov cestnej dopravy v regióne strednej a východnej Európy, preberá prvé ťahače návesov EURO 6 holandského výrobcu DAF. Vozidlá dodáva spoločnosť DAF Trucks Praha.

 

Pre CSCARGO ide o testovaciu „vzorku“, keďže s vozidlami značky DAF nemá vlastné skúsenosti. K rozhodnutiu vyskúšať nového dodávateľa prispela nielen komplexná ponuka spoločnosti DAF s vlastným financovaním celých súprav, ale aj testovanie predvádzacieho vozidla. „Jedením z pozitívnych vplyvov na naše rozhodovanie bolo, že sme mali auto DAF zapožičané na testovanie. Týmto nákupom sme sa sami rozhodli otestovať tieto vozidlá v praxi a vyskúšať si, aké majú prevádzkové náklady,“ uviedol pri odovzdaní prvej časti vozidiel Petr Lánský, podpredseda predstavenstva CSCARGO. Ťahače DAF v typickej bielej farbe budú mieriť väčšinou do Španielska a do Veľkej Británie.

 

„Všetky dodávané vozidlá radu XF Edícia 2015 spoločnosti CSCARGO vidím ako najvhodnejšie riešenie pre maximálnu hospodárnosť prepravy. Majú automatizovanú prevodovku AS Tronic, motory EURO 6 o zdvihovom objeme 12 900 cm3 a výkone 460 koní. Vzduchom odpružená kabína Space Cab, doplnená o nezávislú klimatizáciu, ponúka vodičovi maximálne pohodlie pre tuzemskú i diaľkovú prepravu. CSCARGO dostáva najlepší model XF všetkých čias, z pohľadu prevádzkovateľa aj vodiča,“ hovorí Iva Chalupová, obchodná riaditeľka DAF Trucks Praha.

 

Dodávka 11 vozidiel DAF obsahuje tiež ponuku absolvovania kurzu ekonomickej jazdy pre vodiča i zaškolenie technikov CSCARGO expertom DAF Trucks Praha.

 

„To, že sa CSCARGO rozhodlo pre značkové financovanie od PACCAR Financial CZ, je pre nás veľkým záväzkom do budúcnosti, ale zároveň aj ocenením nášho rok a pol dlhého úsilia pri budovaní kaptívnej leasingovej spoločnosti, financujúcej exkluzívne vozidlá DAF. Vďaka úzkej spolupráci s DAF Trucks Praha sa nám podarilo ušiť ponuku finančného lízingu vrátane poistenia presne na mieru potrieb spoločnosti CSCARGO, najväčšieho flotilového zákazníka v Českej republike,“ doplnil Michal Šlajs, riaditeľ spoločnosti PACCAR Financial CZ / SK.

 

 

Spoločnosť PACCAR je celosvetový líder v oblasti vývoja, výroby a zákazníckej podpory vysoko kvalitných ľahkých, stredných a ťažkých vozidiel známych pod názvami značiek Kenworth, Peterbilt a DAF. PACCAR tiež vyvíja a vyrába technologicky vyspelé vznetové motory, poskytuje finančné služby a informačné technológie a predáva náhradné diely pre nákladné vozidlá v rámci svojich hlavných obchodných aktivít.

 

Akcie spoločnosti PACCAR sa obchodujú na akciovom trhu Nasdaq Global Select Market pod značkou PCAR a oficiálne stránky spoločnosti sú na adrese www.paccar.com.

 

 

7. júla 2015

Ďalšie informácie:

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk