Richard Zink bol menovaný riaditeľom marketingu a predaja spoločnosti DAF Trucks NV

S platnosťou od 15. júla 2015 bol člen správnej rady spoločnosti DAF Trucks NV pán Richard Zink menovaný do funkcie riaditeľa marketingu a predaja. Nahradil tak Rona Bonsena, ktorý 30. septembra 2015 odchádza do dôchodku. 

Richard Zink nastúpil v spoločnosti DAF v roku 1999 a postupne zastával stále vyššie pozície v oblasti logistiky. V decembri roku 2005 bol menovaný riaditeľom výrobného závodu spoločnosti DAF v belgickom Westerlo, kde sa vyrábajú kabíny a nápravy. V marci 2010 sa stal výrobným riaditeľom a členom správnej rady spoločnosti DAF. V súčasnej dobe pôsobil na pozícii riaditeľa predaja pre Európu.

Ron Bonsen odchádza do dôchodku po sedemnásťročnej kariére u spoločnosti DAF. Pod jeho vedením dosiahla skupina DAF Marketing & Sales mnohých rekordov v oblasti podielu na trhu a dílerská sieť bola rozšírená aj mimo územia Európy. Ron nastúpil v spoločnosti DAF v roku 1998 ako generálny riaditeľ zastúpenia spoločnosti DAF pre Českú republiku a ďalej zastával aj funkcie generálnych riaditeľov zastúpení spoločnosti DAF pre Holandsko a Nemecko. V júni 2007 bol menovaný riaditeľom marketingu a predaja a členom správnej rady spoločnosti.

 

Eindhoven 1. júla 2015

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk