Rad DAF LF získal v Spojenom kráľovstve ocenenie „Truck of the Year 2019“

DAF LF bol v Spojenom kráľovstve už tretíkrát za sebou korunovaný titulom Truck of the Year (Nákladné vozidlo roka) pri každoročnom udeľovaní cien Commercial Fleet Awards. Spoločnosť DAF Trucks navyše získala aj ocenenie Manufacturer of the Year (Výrobca roka). Zo slávnostného večera si tak odniesla dve najprestížnejšie ceny v kategórii nákladných vozidiel. Ocenenia boli udelené na základe hlasovania čitateľov časopisu Commercial Fleet, teda ľudí z celého Spojeného kráľovstva pôsobiacich v sektore dopravy.

Prvé dva triumfy v podobe ocenení Truck of the Year získal DAF LF v rokoch 2018 a 2017. V roku 2016 potom rad ľahkých podvozkov DAF dosiahol víťazstvo v kategórii mestských rozvážkových vozidiel. V ťažkej konkurencii na trhu v Spojenom kráľovstve si DAF LF získal veľké uznanie pre svoju všestrannosť, spoľahlivosť, popredajnú podporu a jasné vyjadrenie toho, čo prináša svojim majiteľom a prevádzkovateľom.

„Z hetriku v podobe troch víťazstiev vozidla DAF LF máme obrovskú radosť,“ uviedol Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja a člen predstavenstva spoločnosti DAF Trucks, „a tento úspech je pre nás zároveň dôkazom dlhodobej kvality tohto všestranného univerzálu. Mimoriadne významný je fakt, že ocenenie sme získali na základe spätnej väzby od majiteľov a prevádzkovateľov. Nikto iný totiž nemôže lepšie posúdiť výkony a vlastnosti našich produktov a služieb ako tieto dve skupiny, ktorým každodenne slúžia. Veď práve prevádzkovatelia požadujú vysokú produktivitu, mimoriadnu spoľahlivosť a maximálnu prevádzkyschopnosť. A samozrejme musíme poďakovať aj sieti našich skvelých dílerov DAF, ktorí našim zákazníkom poskytujú popredajnú podporu bezkonkurenčnej kvality.“


Popisky k fotografiám

01. DAF LF bol vo Spojenom kráľovstve už potretí za sebou korunovaný titulom Truck of the Year. Spoločnosť DAF Trucks navyše získala aj ocenenie Manufacturer of the Year.
Na fotografii zľava doprava: Phil Moon (Marketing Manager, DAF Trucks UK), Paul Cook (manažér predaja náhradných dielov fleetovým zákazníkom, DAF Trucks UK), James Stewart (manažér predaja vozidiel fleetovým zákazníkom, DAF Trucks UK) a Steve Evans (Senior Business Manager, PACCAR Financial).

 

  1. DAF LF bol v Spojenom kráľovstve už tretíkrát za sebou korunovaný titulom Truck of the Year.

 

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

 

Eindhoven 15. októbra 2019

 

 

Ďalšie informácie:

 

Spoločnostˇ DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož, +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk