DAF XF získal ocenenie „Poľské nákladné vozidlo roku 2018“

Čitatelia popredného poľského časopisu o doprave Polski TRAKER rozhodli hlasovaním o tom, že DAF XF získal ocenenie „Poľské nákladné vozidlo roku 2018“. Nový DAF XF bol vybraný vďaka svojmu elegantnému dizajnu, špičkovým technológiám, bezpečnostným systémom a prvotriednemu pohodliu pre vodiča.

Voľba „Nákladné vozidlo roka“ od časopisu Polski TRAKER je najprestížnejším uznaním v Poľsku v oblasti cestnej nákladnej dopravy. Spoločnosť DAF Trucks toto ocenenie získala už v rokoch 1998, 1999, 2006, 2007 a 2014, takže teraz ho DAF vyhral už po šiestykrát.

Uznanie za inovatívne riešenia
Nový DAF XF získal v hlasovaní čitateľov titul „Poľské nákladné vozidlo roku 2018“ vďaka mnohým svojim inovatívnym riešeniam a maximálnej efektivite. Nová poháňacia sústava, optimalizovaná aerodynamika, nižšia hmotnosť a ďalšie zdokonalenia prinášajú pôsobivé 7% zníženie spotreby paliva. Čitatelia časopisu Polski TRAKER navyše veľmi chválili nový dizajn kabíny a vysokú úroveň pohodlia pre vodiča.

„Uznanie úspechu na trhu“
Aleksander Głuś, šéfredaktor časopisu Polski TRAKER a člen poroty súťaže Medzinárodné nákladné vozidlo roka, k tomu poznamenal: „Nový DAF XF sa vyznačuje pôsobivými vylepšeniami takmer vo všetkých oblastiach, ktoré sú dôležité ako pre dopravné spoločnosti, tak pre vodiča. Prevádzkovatelia oceňujú pôsobivý pokrok v oblasti úspory paliva, zatiaľ čo vodiči si chvália skvelé pohodlie. A navyše je titul vyjadrením uznania dlhodobého úspechu značky DAF v Poľsku, kde spoločnosť DAF zaujíma popredné miesto na trhu.“

„Cenné uznanie“
„Toto uznanie má vysokú hodnotu, pretože ho udeľujú majitelia a vodiči našich vozidiel,“ uviedol Richard Zink, člen predstavenstva zodpovedný za marketing a predaj v spoločnosti DAF Trucks. „Teší ma, že pokladajú DAF XF za najlepšie vozidlo pre diaľkovú prepravu. Získanie poľského titulu „Nákladné vozidlo roka“ je tiež vyjadrením uznania našej exkluzívnej a profesionálnej sieti servisných dílerov, ktorá oceňovanému vozidlu poskytuje zázemie prostredníctvom najlepších služieb v odbore.“


Popiska obrázku:

Čitatelia časopisu Polski TRAKER v hlasovaní rozhodli, že sa nový DAF XF stal „Poľským nákladným vozidlom roku 2018“.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

 

 

 

Eindhoven 08. mája 2018

 

 

Viac informácií:

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 (0)40 214 2874

www.daf.com

 

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk