Exterier

S prihliadnutím na výkonný a elegantný vzhľad predstavuje nový model XF navštívenku pre každého prepravného operátora. Pôsobivý predok, mohutná čierna mriežka chladiča a atraktívne štýlové prvky – to nemôže byť nič iné než nový model XF.

DizajnVonkajšie osvetlenieAerodynamické vlastnosti

operátora

Dizajn sa snúbi s funkčnosťou

Pri vývoji novej série XF pokračovala spoločnosť DAF v rozvoji svojej mimoriadne uznávanej koncepcie kabíny, ktorá je známa svojou priestrannosťou a praktickým komfortom.

  • Kompletne prepracovaná predná časť spolu s novými blatníkmi, nárazníkmi a bočnicami dodáva vozidlu veľmi moderný vzhľad
  • Maximálna pozornosť bola venovaná aerodynamike a optimalizácii prietoku vzduchu
  • Nové čelné svetlomety a voliteľná technológia LED predstavujú prvú takúto možnosť v rámci priemyslu nákladných automobilov. Získate maximálny svetelný výstup, maximálnu životnosť a minimálnu spotrebu energie.

Vonkajšie osvetlenie

Vonkajšie osvetlenie

Nové svetlomety štandardne obsahujú halogénové žiarivky H7 spolu s prevádzkovými svetlami na denné svietenie (4 LED diódy). Technológia LED svetlometov je súčasťou doplnkovej výbavy – prvýkrát v odvetví nákladných automobilov. LED svetlomety zaručujú najvyšší svetelný výkon s maximálnou životnosťou a minimálnou spotrebou energie. Dostupné sú aj doplnkové ostrekovače svetlometov, elegantne začlenené do nových svetlometov.

Vonkajšie osvetlenie

Optimálny prietok vzduchu

Strešné a bočné spojlery znižujú spotrebu paliva a emisie CO2 až o 10 percent. Spojlery predstavujú novinku a sú citlivo prispôsobené pre vozidlá s väčšou šírkou 2,55 m.

To isté platí aj pre aerodynamické blatníky s integrovanými smerovkami, ktoré sú dokonale viditeľné pre cyklistov a chodcov a zvyšujú celkovú úroveň bezpečnosti.