DAF CF Silent dostal cenu Fleet Transport Truck Innovation Award 2016

Model DAF CF Silent dostal cenu za inovácie Fleet Transport Truck Innovation Award 2016. Porota ocenila dômyselné riešenie „Silent Mode“ (tichý režim), prispievajúce k zvýšeniu efektivity dopravy a zníženiu emisií hluku. Spoločnosť DAF túto cenu získala už druhý rok po sebe, v minulom roku to bolo za mimoriadne hospodárny motor PACCAR MX-11, ktorý je špičkou vo svojej triede.

 

Model DAF CF Silent je súčasťou programu DAF Transport Efficiency, ktorého cieľom je maximalizovať zisk z ubehnutého kilometra, napríklad predĺžením času, kedy je možné vozidlo prevádzkovať. Vďaka dômyselnému „tichému“ režimu „Silent Mode“ môže nákladné vozidlo nakladať a vykladať tovar aj v oblastiach, kde platia obmedzenia hluku v skorých ranných a nočných hodinách.

 

Pri aktivácii špeciálneho tichého režimu jednoduchým stlačením tlačidla „Silent“ na prístrojovej doske zostáva úroveň vonkajšieho hluku vozidla pod hodnotou 72 dB (A). Tejto mimoriadne nízkej hodnoty je dosiahnuté zvláštnym riadením motora, kedy je obmedzený krútiaci moment a k radeniu prevodových stupňov dochádza pri nižších otáčkach motora. Ďalej je namontovaná dodatočná protihluková izolácia motora a prevodovky.

 

Tichý model DAF CF Silent je poháňaný motorom PACCAR MX-11 Euro-6 s výkonmi od 210 kW/290 k do 320 kW/440 k.

 

„Dômyselné riešenie a jednoduché ovládanie presvedčili porotu, aby modelu DAF CF Silent opäť udelila cenu Fleet Transport Truck Innovation Award,“ oznámil Jarlath Sweeney, vedúci redaktor írskeho časopisu Fleet Transport Magazine. „Toto technické riešenie umožňuje nepretržitú prevádzku dopravy aj v skorých ranných hodinách a počas noci v oblastiach, v ktorých platí obmedzenie hluku. Tým sa priamo zvyšuje doba prevádzkyschopnosti a tiež sa zvyšuje efektívnosť prepravy.“

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – pobočka americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb k produktoskytuje zmluvy na opravy a údržbu s viacerými typmi podpory, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland vo Veľkej Británii a v Ponta Grossa v Brazílii a vyše 1 000 dealerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

Eindhoven 11. septembra 2015

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks N.V.

Corporate Communications Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk