100 000. nový DAF CF a XF

V závode spoločnosti DAF Trucks v Eindhovene zišlo z výrobnej linky už 100 000. nákladné vozidlo najnovšej generácie CF a XF. Doteraz nikdy v celej histórii značky DAF nebol tento míľnik dosiahnutý v tak krátkej dobe. Stotisíce vozidlo bolo slávnostne odovzdané spoločnosti Groep Gheys z belgického mesta Mol.

Prvé vozidlá súčasnej generácie CF a XF zišli z výrobnej linky v júli 2017. Od tej doby ich podniky DAF Trucks v Eindhovene a Leyland Trucks vo Veľkej Británii vyrobili stotisíc.

„Dosiahnutie tohto míľnika v tak krátkej dobe je dôkazom kvality a efektivity najnovšej generácie našich vozidiel,“ uviedol Harry Wolters, prezident spoločnosti DAF Trucks. „Naši zákazníci oceňujú ich spoľahlivosť, hospodárnosť a nízke prevádzkové náklady, nehovoriac o jedinečnom komfortu pre vodiča. Nie je teda divu, že DAF je medzi ťahačmi jednotkou na európskom trhu.“

Stotisíce nákladné vozidlo bolo slávnostne odovzdané belgickej spoločnosti Gheys Group, ktorá sa špecializuje na veľkoobjemovú a kontajnerovú prepravu. „So spoločnosťou DAF Trucks máme dlhú spoločnú históriu,“ uviedol spolumajiteľ Luc Gheys.
„Prvé nákladné vozidlo, ktoré v polovici šesťdesiatych rokov začal prevádzkovať môj otec, bol autokar DAF prestavaný na sťahovacie auto. Išli sme teda v jeho stopách a v roku 2015 sme DAF zaradili do nášho fleetu. Ako sa samotnými vozidlami DAF, tak s dealerom Lavrijsen máme len tie najlepšie skúsenosti. Preto aktuálne prevádzkujeme už okolo 80 vozidiel DAF – a tento rok k nim pridáme ďalších 25.“

 

Popisok k fotografii
Spoločnosť DAF vyrobila už 100 000 nákladných vozidiel najnovšej generácie CF a XF. Prezident spoločnosti DAF Trucks Harry Wolters odovzdal kľúče od stotisíceho vozidla Lucu Gheysovi, spolumajiteľovi belgickej spoločnosti Groep Gheys.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

Ďalšie informácie:

 

Spoločnostˇ DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož, +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk