Veľká objednávka dielov DAF od spoločnosti Solaris

Popredný výrobca autobusov Solaris si objednal 120 motorov u spoločnosti DAF Components. Motory PACCAR MX-11 Euro 6 budú dodané v kombinácii s kompaktným systémom dodatočnej úpravy emisií (EAS) spoločnosti DAF a sú určené pre použitie v novom kĺbovom autobuse Urbino nU18, ktorý bude čoskoro predstavený v Izraeli pre verejnú dopravu v Nazarete a Jeruzaleme.

Spoločnosť DAF Components je popredným nezávislým dodávateľom súčastí, ako sú motory, nápravy a kabíny, ktoré po celom svete používajú výrobcovia autobusov, autokarov a špecializovaných vozidiel v poľnohospodárskom a priemyselnom sektore.

Vynikajúce jazdné vlastnosti, pohodlie a maximálne využitie

Motory PACCAR MX-11 120 Euro 6, ktoré si spoločnosť Solaris objednala, majú výkon 370 koní/270 kW a krútiaci moment 1 900 Nm pri 900 min-1. Plochá krivka krútiaceho momentu zabezpečuje plynulú jazdu a maximálne pohodlie cestujúcich. Spoločnosť Solaris si motory PACCAR zvolila tiež vďaka ich bezkonkurenčné spoľahlivosti a mimoriadne nízkym nákladom na údržbu. Navyše plán údržby zložený iba z jedného servisného intervalu ročne zaisťuje maximálnu využiteľnosť vozidiel.

500 autobusov Solaris, ktoré sú už vybavené motormi PACCAR v Izraeli

Spoločnosť Solaris dodáva autobusy pre mestskú a regionálnu dopravu v Izraeli už mnoho rokov. Vďaka novej objednávke počet autobusov Solaris vybavených motorom PACCAR dodaných do Izraela prekonal hranicu 500. Údržbu kĺbových autobusov budú vykonávať servisní díleri pridruženie k dovozcovi DAF Tashtit spoločne s dovozcom Solaris Afim.

 

Popisok fotografie

Spoločnosť DAF Components dodala 120 motorov PACCAR MX-11 Euro 6 výrobcovi autobusov Solaris. Budú využité v sérii kĺbových autobusov, ktoré budú jazdiť v Nazarete a Jeruzaleme.

 

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

V Eindhovene 10. decembra 2020

 

Ďalšie informácie:

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com