Systém DAF City Turn Assist zvyšuje bezpečnosť cestnej premávky v meste

Pre zvýšenie bezpečnosti účastníkov cestnej premávky počas distribúcie tovaru v mestách predstavuje spoločnosť DAF Trucks systém DAF City Turn Assist, ktorý umožňuje monitorovanie slepých uhlov. Systém je možné objednať priamo z výroby pre vozidlá 4×2 FT a 6×2 FTP alebo ako sadu prostredníctvom náhradných dielov.

DAF City Turn Assist je bezpečnostná funkcia, ktorá varuje vodiča pomocou vizuálnych a zvukových upozornení, ak sú v mŕtvom uhle na strane vodiča iní účastníci cestnej premávky – od chodcov a cyklistov po automobily a motocykle. Monitorovací systém nielen varuje pri nižších rýchlostiach počas jazdy v mestskej premávke, ale aj detekuje ďalších účastníkov cestnej premávky v susednom pruhu pri prechádzaní z pruhu do pruhu alebo pri pripájaní do pruhu pri vyššej rýchlosti.

DAF City Turn Assist využíva radarovú technológiu pre zabezpečenie optimálnej detekcie objektov aj v podmienkach zlej viditeľnosti. Na strane spolujazdca, na zadnom blatníku alebo blízko neho, je nainštalovaná jedna radarová jednotka s krátkym dosahom. Jej odolné prevedenie je vyvinuté tak, aby fungovalo v tých najnáročnejších podmienkach.

Výstrahy sa zobrazujú prostredníctvom strategicky umiestneného displeja LED, ktorý je umiestnený na stĺpiku A na strane spolujazdca, blízko bočného zrkadla. Ak je aktivovaný pravý ukazovateľ smeru, môžu byť tiež vydávané zvuky upozornenia. DAF City Turn Assist z výroby umožňuje inštaláciu kompletného systému (radarová jednotka, displej a káblové zväzky).

DAF City Turn Assist je ponúkaný ako voliteľné vybavenie u ťahačov s ľavostranným riadením Euro 6 4×2 FT a 6×2 FTP s motormi MX-11 a MX-13 a tiež pre elektrické

vozidlá CF. Pre modely CF a XF s pravostranným riadením už spoločnosť DAF ponúka voliteľné kamerové a senzorové systémy navrhnuté pre ochranu zraniteľných účastníkov cestnej premávky, aby splnila požiadavky trhu a legislatívy vo Veľkej Británii a Írsku.

 

Popisok fotografie 1
DAF Trucks predstavuje systém DAF City Turn Assist pre zvýšenie bezpečnosti účastníkov cestnej premávky počas distribúcie tovaru v mestách.

Popisok fotografie 2
DAF City Turn Assist je možné objednať priamo z výroby pre vozidlá 4×2 a 6×2.

Popisok fotografie 3
Výstrahy systému DAF City Turn Assist sa zobrazujú prostredníctvom strategicky umiestneného LED displeja, ktorý je na stĺpiku na strane spolujazdca, v blízkosti bočného zrkadla
.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

Január, 2020

 

Ďalšie informácie:

 

Spoločnostˇ DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com