Spoločnosť DAF Trucks vstupuje na malajzijský trh

Spoločnosť Malaysia Airlines objednala prvých šesť vozidiel DAF CF65. Spoločnosť DAF Trucks vstupuje na malajzijský trh

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. uzavrela so spoločnosťou Truck World Auto Assembly (TWAA) v meste Port Klang v Malajzii dohodu týkajúcu sa predaja, marketingu a servisných činností spoločnosti DAF Trucks v Malajzii. Spoločnosť DAF Trucks tak rozšírila svoju prítomnosť na Ďalekom východe a nadviazala na úspech na Taiwane, v Indonézii, Singapure a Hongkongu. Spoločnosť Malaysia Airlines objednala prvých šesť vozidiel DAF CF65.

 

V Malajzii jazdí viac ako tisíc použitých vozidiel DAF s pravostranným riadením, importovaných spoločností TWAA z Veľkej Británie. Malajzijský dovozca chce teraz uspokojiť dopyt po nových vozidlách DAF.

„Spoločnosť DAF má v Malajzii veľmi dobrú povesť,“ hovorí Goh Tiong Guan, generálny riaditeľ spoločnosti TWAA. „Spokojnosť zákazníkov je na bezkonkurenčnej úrovni. Vozidlá DAF sú známa svojou kvalitou, spoľahlivosťou a nízkou spotrebou paliva. V celkových nákladoch na prevádzku vozidla tak máme pred konkurenciou jasný náskok.“

 

Spoločnosť DAF začne v Malajzii predaj troch verzií populárnej série CF: 2-nápravového podvozku CF65 s 6,7-litrovým motorom PACCAR GR a dvoch 3-nápravových ťahačov CF85 s jednou alebo dvoma poháňanými nápravami a 12,9-litrovým motorom PACCAR MX.

 

„Ambície nám nechýbajú,“ hovorí Goh Tiong Guan. „Veľkosť malajzijského trhu je približne 3 500 vozidiel. Predpokladáme, že v blízkej budúcnosti sa dostaneme minimálne na 600 nových vozidiel ročne.“

 

 

 

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. pobočka americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb k produktom: poskytuje zmluvy na opravy a údržbu s viacerými typmi podpory, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland vo Veľkej Británii a v Ponta Grossa v Brazílii a vyše 1 000 predajcov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

V Eindhovene 7. mája 2015

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com
DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk