Spoločnosť DAF dosiahla v roku 2017 mnohých významných úspechov

Spoločnosť DAF Trucks dosiahla v roku 2017 mnohých významných úspechov po celom svete. Na európskom (EÚ + 2) trhu získala v kategórii ťažkých vozidiel (nad 16 ton) trhový podiel 15,3 % a v kategórii ľahkých vozidiel vzrástol tento podiel na 10,5 %. Okrem toho bolo mimo Európy dodaných viac ako 9 000 nákladných vozov DAF, čo je rekord v histórii spoločnosti. Predaj motorov PACCAR popredným výrobcom autokarov a autobusov dosiahol tiež rekordného počtu.

„Európske ekonomiky si aj naďalej vedú dobre, čo prispieva k silnému dopytu po doprave a s tým súvisiacemu dopytu po nákladných vozidlách,“ uviedol Preston Feight, prezident spoločnosti DAF Trucks. „Nákladné vozidlá DAF poskytujú našim zákazníkom špičkovú kvalitu, nízke prevádzkové náklady a vynikajúci komfort pre vodiča.“ Predaj ťažkých nákladných vozidiel v rámci Európy dosiahol v roku 2017 úctyhodného počtu 306 000 kusov. Odhaduje sa, že trh ťažkých nákladných vozidiel v Európe dosiahne v roku 2018 ďalšieho skvelého výsledku v podobe 290 000 až 320 000 predaných vozidiel.

V roku 2017 dosiahla spoločnosť DAF trhového podielu v kategórii ťažkých vozidiel 15,3 % (v roku 2016 bol tento trhový podiel 15,5 %). Svoje vedúce postavenie na trhu si naďalej udržala v Holandsku (30,3 %), Veľkej Británii (28,2 %), Poľsku (19,8 %) a Maďarsku (24,5 %).

V Holandsku, Poľsku, Belgicku a Českej republike je spoločnosť DAF jednotkou v predaji ťahačov. Spoločnosť DAF je importérom číslo jedna v Nemecku.

Zvýšenie trhového podielu v kategórii vozidiel od 6 do 16 ton
Celkovo sa predaj na trhu EÚ v kategórii ľahkých nákladných vozidiel (od 6 do 16 ton celkovej hmotnosti) mierne znížil, z takmer 52 900 kusov v roku 2016 na 52 500 v minulom roku. Trhový podiel spoločnosti DAF v tejto kategórii vzrástol z 10,1 % na 10,5 % vďaka rastu realizovanému okrem iného vo Francúzsku, Holandsku, Veľkej Británii, Taliansku a Českej republike. V kategórii ľahkých nákladných vozidiel zaujíma spoločnosť DAF aj naďalej vedúcu pozíciu vo Veľkej Británii aj v Holandsku.


Ďalší rast mimo Európskej únie

Spoločnosť DAF posilnila svoju pozíciu na trhu mimo Európskej únie, kde bolo predaných rekordných 9 000 nákladných vozidiel (v roku 2016 to bolo 5 171). Vedúcu pozíciu na trhu si spoločnosť DAF podržala i na Taiwane (neázijské značky) a tiež navýšila svoj podiel na trhu v Rusku, Austrálii, Bielorusku, Izraeli a Turecku. Spoločnosť DAF predala rekordných 4 500 motorov PACCAR popredným výrobcom autobusov, autokarov a profesionálnym výrobcom vozidiel po celom svete.
Rast spoločnosti DAF bude pokračovať…“

„Pretože vychádzame zo špičkovej kvality a efektivity všetkých našich výrobkov, ktoré sú podporené prvotriednymi službami pre dealerov a zákazníkov, bude spoločnosť DAF rozširovať svoju prítomnosť na trhu v Európe aj v ďalších rokoch,“ uviedol Richard Zink, člen predstavenstva zodpovedný za marketing a predaj.

Nové modely CF a XF boli ocenené prestížnym titulom „International Truck of the Year 2018“ (Medzinárodný nákladný automobil roka 2018). Tieto modely dosahujú o 7 % nižšiu spotrebu paliva. Toho si všimli zákazníci spoločnosti DAF po celej Európe. Vo Veľkej Británii bolo nové rozvozové vozidlo LF ocenené ako „Úžitkové vozidlo roka“, čo dokladá špičkovú kvalitu výrobkov v segmente ľahkých vozidiel. Vo Veľkej Británii bol spoločnosti DAF Trucks navyše udelený titul „Výrobca nákladných vozidiel roka“.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných automobilov – je popredným výrobcom ľahkých, stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a podvozkov pre montáž nadstavieb a môže ponúknuť to pravé vozidlo pre každú aplikáciu. Spoločnosť DAF je zároveň jedným z najlepších poskytovateľov služieb súvisiacich s jej produktmi: zmluvy o opravách a údržbe, finančné služby spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Okrem toho spoločnosť DAF vyvíja a vyrába komponenty ako nápravy a motory pre autobusy a autokary po celom svete. Spoločnosť  DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a viac ako 1 000 servisných dílerov a servisných miest v Európe aj mimo ňu.

 

 

 

 

Eindhoven 19. februára 2018

 

 

 

Viac informácií:

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 (0)40 214 2874

www.daf.com

 

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk