PACCAR vystavuje na akcii CES 2019 inovatívne nákladné vozidlá s elektrickým pohonom a s vodíkovými palivovými článkami

Spoločnosť PACCAR sa v týždni od 7. januára zúčastňuje veľtrhu CES 2019, ktorý sa koná v Las Vegas v štáte Nevada. CES je jedným z najväčších svetových podujatí, na ktorom sa predstavujú posledné technologické inovácie. PACCAR tu vystavuje tri vozidlá s nulovými emisiami s elektrickým pohonom. Dva modely majú energiu uloženú v elektrických akumulátoroch – Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV, tretí model – Kenworth T680 – získava elektrickú energiu pre pohon z vodíkových palivových článkov vyvinutých v spolupráci so spoločnosťou Toyota. Tieto nákladné vozidlá sú určené pre celý rad aplikácií a typov prevádzky, okrem iného cestnú prepravu tovaru, dopravu v prístavoch a mestskú rozvážku.

 

V stánku spoločnosti PACCAR v blízkosti stanice dráhy monorail Westgate môžu návštevníci zasadnúť do kabín vozidiel a tiež preskúmať ich inovatívne pohonné ústrojenstva. Ďalej sa môžu zoznámiť s ďalšími modernými technológiami PACCAR, ktoré zákazníkom zaisťujú vyššiu efektivitu prevádzky. Patrí medzi ne napríklad asistenčné systémy novej generácie, tzv. Platooning (radenie nákladných súprav do riadených kolón) a systémy pre interakciu človeka a stroja.

 

Kenworth, Peterbilt a DAF, ktoré patria do spoločnosti PACCAR, sú lídrami v oblasti vývoja úžitkových vozidiel s alternatívnym pohonným ústrojenstvom. Kenworth, Peterbilt a DAF už v spolupráci so zákazníkmi v Severnej Amerike a v Európe testujú v bežnej prevádzke vozidla s elektrickým pohonom s energiou uloženou v akumulátoroch alebo s vodíkovými palivovými článkami a takisto hybridné pohony. „PACCAR víta každú príležitosť k vývoju pohonných systémov novej generácie, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a ktoré našim zákazníkom prinášajú vyššiu efektivitu prevádzky,“ uviedol Landon Sproull, viceprezident spoločnosti PACCAR.

 

Kyle Quinn, technologický riaditeľ spoločnosti PACCAR, k tomu poznamenal: „PACCAR investuje prostriedky do najnovších technológií v rámci celého portfólia svojich špičkových produktov a služieb. PACCAR Innovation Center v kalifornskom Silicon Valley zaisťuje spoločnosti prístup k novým technológiám a zamestnáva talentovaných ľudí z celého sveta. A práve CES predstavuje vynikajúce fórum k predvedeniu technickej vyspelosti spoločnosti PACCAR.“

 

Popis fotografie
Kenworth T860 s elektrickým pohonom s vodíkovými palivovými článkami.

 

Spoločnosť PACCAR je globálny technologický líder v oblasti konštrukcie, výroby a zákazníckej podpory kvalitných ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel značiek Kenworth, Peterbilt a DAF. PACCAR sa zaoberá aj konštrukciou a výrobou vyspelých dieselových motorov, poskytuje finančné služby a informačné technológie a v súvislosti so svojou hlavnou činnosťou zaisťuje distribúciu náhradných dielov pre nákladné vozidlá.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

Bellevue, Washington 8. januára 2019

 

Ďalšie informácie:

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož, +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk