Nový model DAF CF a XF dostal ocenenie Slovinské nákladné vozidlo roku 2018

Redaktori a čitatelia slovinských časopisov venujúcich sa nákladným vozidlám a doprave „Transport & Logistika“ a „Mehanik in voznik“ zvolili nové modely DAF CF a DAF XF víťazom ankety „Slovinské nákladné vozidlo roku 2018“. Obidva rady DAF získali ocenenie za inovácie poháňacej sústavy a úsporu paliva a za vynikajúce pohodlie, ktoré vodičom ponúkajú.

Slovinské uznanie je ďalším ocenením v poradí, pretože nové modely DAF CF a XF boli vyhlásené za „International Truck of the Year 2018“ na veľtrhu Solutrans v novembri minulého roka a minulý mesiac dostali titul „Poľské nákladné vozidlo roku 2018“.

„Nízka spotreba paliva“

Slovinské ocenenie je výsledkom hlasovania redaktorov a čitateľov časopisov „Transport & Logistika“ a „Mahanik in voznik“. Komentár k výsledkom hlasovania uvádza: „Nové modely DAF CF a XF sú dôkazom, kam smeruje vývoj nákladných vozidiel: nové vozidlá plné inovácií, s jasným dôrazom na maximálny zisk pre majiteľov a zároveň na najvyššiu úroveň pohodlia pre vodiča. Kombinácia úplne nových motorov PACCAR MX, automatizovaných prevodoviek TraXon a zadných náprav DAF vedie k vynikajúcej spotrebe paliva a skvelým jazdným vlastnostiam.“

 

Skvelá hodnota
„Veľmi nás teší, že slovinskí odborníci vyjadrujú uznanie novým modelom DAF CF a XF ako najlepším vozidlám pre rozvážku a diaľkovú prepravu,“ uviedol Harry Wolters, člen predstavenstva spoločnosti DAF Trucks a riaditeľ predaja pre európsky trh. „Podčiarkuje to náš cieľ vyvíjať a vyrábať tie najlepšie nákladné vozidlá pre majiteľa i pre vodiča.“


Popiska obrázku:

Redaktori a čitatelia slovinských časopisov zameraných na nákladné vozidlá a dopravu v hlasovaní zvolili nové modely DAF CF a XF víťazmi ankety „Slovinské nákladné vozidlo roku 2018“.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

 

Eindhoven 20. júna 2018

 

Ďalšie informácie:

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk