Dvadsaťpäť rokov so značkou DAF

Patrik Harvan zo spoločnosti Harvan Transport, s. r. o., je s cestnou nákladnou dopravou spojený od roku 1990. O rok neskoro si obstaral svoje prvé vozidlo so značkou DAF. Odvtedy je holandskej značke verný a dnes v jeho flotile nájdeme aj najmodernejší ťahač návesov DAF XF 460.

 

Patrik Harvan založil spoločnosť po uvoľnení bariér v roku 1990 a ako mnohí iní využil príležitosť a začal podnikať. Z úveru si zakúpil novú liazku s prívesom a začal vykonávať prepravu. Ako hovorí, zanedlho sa však ukázalo, že dnes už legendárna značka československého výrobcu na medzinárodných prepravách voči západnej konkurencii zaostávala. A tak si v roku 1991 zaobstaral svoje prvé vozidlo so značkou DAF. Išlo o model 95 ATi, ktorý mal ako jeden z prvých 400-koňový motor (294 kW). Odvtedy je holandskej značke verný a dnes v jeho flotile nájdeme aj najmodernejší ťahač návesov DAF XF 460 s normou Euro 6.

 

„DAF dlhodobo znamená spoľahlivé vozidlo“

Za dvadsaťšesť rokov podnikania v cestnej doprave som prešiel všeličím. Menili sa podmienky na trhu, legislatíva, ale značka DAF u mňa stále zostáva,“ usmieva sa majiteľ spoločnosti Harvan Transport. Voľba pre jeho prvý „západný“ kamión bola v tej dobe podľa neho jednoduchá. „Chcel som vozidlo financovať cez lízing a značka DAF bola jediná, ktorá sa mi cez jednu z viedenských finančných inštitúcií ponúkala,“ rozpráva Patrik Harvan. Na to, aby zostal so značkou štvrťstoročie, je to však málo. „Ak by sme z každej značky zobrali to najlepšie, možno by sme vyskladali ideálny automobil. Plusy a mínusy má každé vozidlo. Pre mňa DAF dlhodobo znamená spoľahlivé vozidlo, ktoré sa nekazí a ponúka dobrý pomer ceny a výkonu,“ hovorí Patrik Harvan. A zároveň dopĺňa to najdôležitejšie: „Veľa hrá dôvera a skúsenosti so starostlivosťou, ktorú voči mne ako zákazníkovi díler značky uplatňuje. Ak sa náhodou vyskytol nejaký problém s vozidlom, vždy sme sa vedeli korektne dohodnúť k mojej spokojnosti, na výjazde služby ITS, oprave či zapožičaní náhradného vozidla,“ uvádza majiteľ spoločnosti Harvan Transport.

 

Dobre prosperujúci rodinný podnik

Patrik Havran v súčasnosti prevádzkuje sedem jazdných návesových súprav s ťahačmi radu DAF XF a jedno 7,5-tonové nákladné vozidlo radu DAF LF, ktoré si preberal od dílera DAF spoločnosti D.I.L.A.N v Senci. Ako hovorí, už pri zakladaní podnikania si povedal, že chce fungovať ako malý a dobre prosperujúci rodinný podnik, kde každý každého pozná po mene. „Mojou filozofiou bolo a je zastávať slušný a ľudský prístup tak k vodičom a zamestnancom, ako aj k zákazníkom,“ hovorí Harvan. Tak ako sa menil dopyt a ponuka na trhu, tak sa menila aj preprava Harvan Transport, s. r. o. Historicky prevažuje preprava do Rakúska a z Rakúska na Slovensko. Kým v minulosti vykonávali prevažne diaľkovú prepravu a jedna súprava odjazdila 120 000 až 130 000 km ročne, dnes je to najmä regionálna cezhraničná preprava v okolí Bratislavy a Viedne, kde súpravy vykonajú po okolo 70 000 km ročne.

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť severoamerickej spoločnosti PACCAR Inc. – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb k produktom: poskytuje zmluvy na opravy a údržbu z programu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland vo Veľkej Británii a v Ponta Grossa v Brazílii a vyše 1 000 dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

 

 

Senec 16. júna 2016

 

Ďalšie informácie:

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk