DAF LF sa stal absolútnym víťazom ankety o najpopulárnejší úžitkový voz Top Slovakia 2014

Automobil DAF LF sa stal absolútnym víťazom 13. ročníka prestížnej čitateľskej ankety Top Slovakia odborného časopisu Transport a logistika s celkovým naj-vyšším počtom hlasov, vyhral aj vo svojej kategórii Top Light Truck Slovakia 2014. Ocenenie prevzal na konferencii „Automotive Forum“ v Trnave riaditeľ predaja DAF Trucks SK Lucius Richter.


Anketa Top Slovakia je hlasovaním o popularite značiek úžitkových a prípojných vozi-diel na slovenskom trhu. Hlasovanie prebehlo v júli a auguste tohto roku v časopise Transport a logistika, na internetovom portáli www.transport.sk a anketami v doprav-ných spoločnostiach. Celkovo sa ho zúčastnilo 5 248 hlasujúcich. „Prvé miesto vozidla DAF LF v tejto prestížnej ankete slovenského časopisu je dôkazom kvalít tohto modelu,“ uviedol pri vyhlásení v Trnave Lucius Richter a doplnil: „Vodiči oceňujú najmä vysoký komfort kabíny a jednoduché ovládanie, majitelia dopravných spoločností sa pre model LF rozhodujú pre jeho spoľahlivosť, nízke prevádzkové náklady a vysoké užitočné zaťaženie. Obchodné výsledky série LF nielen na slovenskom, ale na celom európskom trhu podčiarkujú úspech spoločnosti DAF v kategórii ľahkých nákladných vozidiel.“„Ocenenie našich nových vozidiel v prevedení Euro 6 série LF nás veľmi potešilo. Sme pyšní na to, že sa nám v nich podarilo veľmi dobre spojiť široké úžitkové vlast-nosti predchádzajúceho radu LF, ktoré naši zákazníci už dlho oceňujú, s najmoder-nejšou technológiou, použitou tiež v našej kráľovskej rade XF, a ešte všetko zasadiť do moderného a pôsobivého kabátu,“ poznamenal Roman Kubálek, riaditeľ spoločnosti DAF Trucks CZ, oficiálneho zástupcu značky DAF v Českej a Slovenskej republike.  

DAF chcel pri vývoji nového vozidla LF s emisnou normou Euro 6 priblížiť tento typ veľmi úspešným väčším modelom CF a XF a posunúť rad LF do pozície rovnocen-ného súrodenca.

„Myslím, že sa nám to podarilo vo všetkých smeroch. Dizajn prednej časti vozidla je teraz spoločný pre všetky naše rady, v interiéri radu LF sa naši zákazníci stretnú s rovnakými materiálmi a mnohými ovládacími prvkami použitými aj vo vyšších radoch vozidiel. Najmä centrálny displej a palubný počítač spoločný pre všetky rady podčiarkujú pocit jednej rodiny produktov DAF,“ opísal Roman Kubálek.

 

O úspešnosti radu LF na slovenskom trhu svedčia predajné čísla. Vlani predal DAF Trucks CZ na Slovensku 22 vozidiel triedy LF. Toho istého modelu, avšak vo vylepše-nej verzii, sa za prvých deväť mesiacov tohto roka predalo na Slovensku už 21.

 

Výsledky ankiet Top Slovakia 2014

Top Light Truck Slovakia 2014

1. DAF LF – 958 hlasov
2. Mercedes-Benz Antos – 770 hlasov 3. Renault Truck D – 545 hlasov

 

Absolútne poradie Top Slovakia 2014

1. DAF LF – 958 hlasov 2. Volkswagen Caddy – 955 hlasov 3. KRONE Mega Liner – 939 hlasov