Aplikácia DAF Connect: vyššia úspora paliva

Znížiť spotrebu paliva a zároveň aj emisie CO2 pomôže vodičom práve spustená aplikácia spoločnosti DAF Trucks, ktorá dokáže optimalizovať správanie vodiča prostredníctvom jeho mobilného telefónu. Aplikácia ‚DAF Connect‘ rovnako ponúka dispečerom alebo manažérom vozových parkov a vodičom možnosť vzájomne zdieľať informácie o jazdách a ukladať ich v centrálnom úložisku dát.

Väčšina vozidiel, ktoré schádzajú z výrobnej linky v spoločnosti DAF, je vybavená platformou pre správu vozového parku DAF Connect. Tento systém ponúka manažérom vozového parku a dispečerom náhľad v reálnom čase na výkonnosť ich vozidiel a logistických procesov prostredníctvom online portálu. Integrovaná karta Eco SCORE Card im tiež umožňuje sledovať efektivitu efektivitu jeho štýlu jazdy.

Aplikácia DAF Connect

Vďaka novej aplikácii DAF Connect rozširuje spoločnosť DAF ďalej svoje služby platformy pre správu vozového parku. Aplikácia, ktorá je dostupná prostredníctvom obchodu Google Play a App Store, je priamo prepojená s kartou Eco SCORE Card a ukazuje vodiči nápovedu pre zlepšenie efektivity jeho jazdy. Napríklad to, že má hoci plynulo zrýchľovať vozidlo alebo skôr využiť jeho zotrvačnosť, či lepšie predvídať dopravnú situáciu. Vysvetlenie použitie tempomatu je jasné, rovnako ako doba chodu motora vo voľnobežných otáčkach. Všetko sa zobrazuje na prístrojovej doske, ktorá vodičovi ponúka okamžité tipy, ako efektívnejšie riadiť vozidlo.

Úspora paliva

Jorg Wijnands, marketingový manažér služby DAF Connect, v tejto súvislosti uvádza: „Vodič, ktorý vie, ako riadiť čo najefektívnejšie, môže znížiť ročné prevádzkové náklady o tisíce eur. Všimli sme si tiež, že rastie počet našich zákazníkov, ktorí odmeňujú svojich vodičov, ktorých karta Eco SCORE Card ukazuje, že riadi efektívnejšie ako iný.“

Ročná analýza

„Aplikácia DAF Connect umožňuje vodičom analyzovať ich výkon nielen za posledných 24 hodín, ale aj za predchádzajúci týždeň, mesiac, štvrťrok, alebo dokonca za celý rok. Vzhľadom k tomu, že je aplikácia prepojená s kartou vodiča, má vodič či vodička vždy prístup k svojim výkonnostným záznamom, bez ohľadu na to, ktoré vozidlo DAF riadia, aj keď pracuje pre niekoľko rôznych zamestnávateľov.“

Komunikácia s vodičom

Ďalšou funkciou aplikácie DAF Connect je možnosť komunikácie dispečerov a majiteľov vozového parku s vodičom prostredníctvom platformy DAF Connect o časových plánoch, trase a ďalších logistických problémoch. Ich otázky sa zobrazujú na mobilných telefónoch vodičov a možno na ne odpovedať stlačením tlačidla. Všetka komunikácia medzi vodičom a domovskou základňou sa následne uloží v centrálnom úložisku. Vďaka tomu je prístup ku všetkým potrebným informáciám treba po výmene smeny v dispečingu.

Aplikácie, ktoré majú význam

Jorg Wijnands povedal: „Aplikácia DAF Connect je dobrým príkladom záväzku spoločnosti DAF vylepšovať túto službu, ktorá má skutočne význam ako pre prepravcu, tak pre vodičov.“

Popisok fotografie

Nová aplikácia DAF Connect poskytuje vodičom praktické rady na zníženie spotreby paliva a mnoho ďalšieho.

 

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných vozidiel – je popredným výrobcom ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a nákladných vozidiel a dokáže ponúknuť správne vozidlo pre každú prepravnú aplikáciu. Spoločnosť DAF patrí tiež k špičke v oblasti služieb. Ponúka napríklad zmluvy na opravy a údržbu MultiSupport, finančné služby od spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Spoločnosť DAF navyše vyvíja a vyrába súčiastky, ako sú nápravy a motory pre výrobcov autobusov a autokarov po celom svete. Spoločnosť DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a 1 100 servisných dílerov a servisných miest v Európe i mimo nej.

V Eindhovene, 12. októbra 2020

 

Ďalšie informácie:

Spoločnosť DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 40 214 2874

www.daf.com