500. vozidlo DAF dodané do Jordánska

Spoločnosť DAF dodala do Jordánska svoje 500. vozidlo. To je viac ako obyčajný míľnik, pretože výrobca nákladných vozidiel z Eindhovenu pôsobí na jordánskom trhu len od roku 2014. Dodanie ťahača DAF CF85 4 x 2 Euro 3 potvrdzuje pozíciu spoločnosti DAF Trucks v Jordánsku, kde sa tento holandský výrobca stal jednotkou na trhu s podielom cez 25 %.

500. dodané vozidlo je súčasťou objednávky 50 vozidiel od spoločnosti Euro Shipping Services (ESS) v Ammáne. Spoločnosť ESS je veľký intermodálny prepravca, ktorý sa špecializuje na dopravu, zasielateľstvo, prepravu kontajnerov a všeobecného nákladu, leteckú nákladnú dopravu a skladovanie.

S 50 novými vozidlami dodanými spoločnosťou DAF sa spoločnosť ESS snaží ťažiť z rastúceho dopytu po preprave v Jordánsku. Rozhodnutie zvoliť DAF CF85 nie je náhoda, ako hovoria vlastníci ESS Issam Sacca a Mahmoud Omran: „Vozidlá DAF sú mimoriadne efektívne vzhľadom na spotrebu paliva, čo je jedným z dôvodov, prečo majú neuveriteľne priaznivé celkové náklady na prevádzku a vlastníctvo. Rovnako s ohľadom na bezpečnosť, spoľahlivosť a robustnosť je DAF CF85 bezpochyby vozidlo, ktoré chceme pridať do nášho fleetu 90 vozidiel. Pritom máme veľkú dôveru v popredajnú podporu a doplnkové služby poskytované miestnym dealerom DAF, Manaseer.“

Pre oblasti s ťažkým terénom, ako je Stredný východ, vybavuje spoločnosť DAF svoje vozidlá okrem iného odolnou poháňacou sústavou, zosilnenými nápravami a ich zavesením, naddimenzovaným chladiacim systémom a špeciálne prispôsobeným saním vzduchu. „Jazdné podmienky v krajinách, ako je Jordánsko, môžu byť často veľmi náročné – a preto prispôsobujeme naše nákladné vozidlá tamojšej prevádzke,“ hovorí Michiel Kuijs, generálny riaditeľ predaja. „Naše silné stránky ocenia prevádzkovatelia bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú: maximálna doba prevádzkyschopnosti a nízke náklady na servis a údržbu pri najnižších možných celkových nákladoch na prevádzku a vlastníctvo. Nie je náhodou, že sme sa za 4 roky stali vedúcou spoločnosťou na trhu v Jordánsku. Trh pre 16-tonové a ťažšie vozidlá je okolo 600 vozidiel a spoločnosť DAF už získala na tomto trhu podiel viac ako 25 %.“

 

Popiska fotografie
Spoločnosť DAF dodala svoje 500. vozidlo do Jordánska. Dodané vozidlo je súčasťou objednávky 50 vozidiel od spoločnosti Euro Shipping Services (ESS) v Ammáne.

 

Spoločnosť DAF Trucks N.V. – dcérska spoločnosť americkej spoločnosti PACCAR Inc., jedného z najväčších svetových výrobcov ťažkých nákladných automobilov – je popredným výrobcom ľahkých, stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Spoločnosť DAF vyrába kompletný rad ťahačov a podvozkov pre montáž nadstavieb a môže ponúknuť to pravé vozidlo pre každú aplikáciu. Spoločnosť DAF je zároveň jedným z najlepších poskytovateľov služieb súvisiacich s jej produktmi: zmluvy o opravách a údržbe, finančné služby spoločnosti PACCAR Financial a prvotriedne služby v oblasti dodávok náhradných dielov od spoločnosti PACCAR Parts. Okrem toho spoločnosť DAF vyvíja a vyrába komponenty ako nápravy a motory pre autobusy a autokary po celom svete. Spoločnosť  DAF Trucks N.V. má výrobné závody v Eindhovene v Holandsku, vo Westerlo v Belgicku, v Leyland v Spojenom kráľovstve a v Ponta Grossa v Brazílii a viac ako 1 000 servisných dílerov a servisných miest v Európe aj mimo ňu.

 

 

Eindhoven 12. septembra 2017

 

Viac informácií:

 

Společnost DAF Trucks N.V.

Corporate Communication Department

Rutger Kerstiens, +31 (0)40 214 2874

www.daf.com

 

DAF Trucks CZ

Marketing

Jiří Brož: +420 323 626 123

jiri.broz@daftrucks.com

 

www.daftrucks.cz

www.daftrucks.sk