ClimaTech

climatech


„Skvelá“ ponuka od certifikovaného servisného partnera ClimaTech Airco


 

 

 

 

KlimatizáciaÚdržbaŽivotné prodtredie a bezpečnosť

Klimatizácia? Dobré pre všetkých!

99% všetkých nových vozidiel má namontovanú klimatizáciu. A presne tak, klimatizácia prispieva k pohodliu, koncentrácii a bezpečnosti vo všetkých ročných obdobiach. V lete klimatizácia pomáha vodičovi udržať si jasnú hlavu a zostať v pozornosti. V zime klimatizácia zabraňuje nepríjemne studeným teplotám a zaroseniu okien. Klimatizácia je preto dobrá pre výkon a bezpečnosť vodiča. A – s rovnakou dôležitosťou – ako pre ostatných používateľov ciest!

Klimatizácia taktiež potrebuje údržbu!

Niektorí môžu tvrdiť opak, ale jednotka klimatizácie taktiež vyžaduje pravidelnú údržbu. Nedostatočná údržba môže mať drahé dôsledky. Okrem toho predstavuje porucha zradné nebezpečenstvo. Vždy prichádza v nevhodnom momente; napríklad vtedy, keď klimatizácia potrebuje pri vysokých teplotách významné schladenie. A práve vtedy, keď je klimatizácia najpotrebnejšia. Preto si zvoľte pravidelnú údržbu. Údržba vykonávaná odborníkom ClimaTech Airco. Nedôjde k žiadnym neočakávaným prekvapeniam.

Citlivé komponenty

Klimatizačná jednotka funguje vďaka čerpadlu. Kompresor prepravuje chladivo cez interiér. Toto chladivo prepravuje teplo zvnútra von. Sušič filtra s jemným granulátom odstraňuje vlhkosť a zostatok materiálov z kvapaliny. Sušič filtra je najcitlivejšia súčiastka na údržbu zo všetkých súčiastok klimatizačného systému. Potrebuje pravidelnú výmenu.

Klimatizačná jednotka nie je hermeticky uzatvorený systém. Len sa pozrite na všetky tie hadice. Preto je nevyhnutné, že systém bude strácať chladivo. Ak sa hladina chladiva dostane pod predpísanú úroveň, nebude kompresor dostatočne mazaný. Zahreje sa a klimatizačná jednotka sa pokazí. Jediným riešením je pravidelné doplňovanie paliva.

Jedna adresa pre všetku údržbu

Certifikovaný servisný partner ClimaTech Airco je presne takýto druh odborníka. Servis klimatizačných jednotiek vykoná až do podrobností. A čo je obzvlášť pohodlné, kombinuje ju s pravidelným servisom. Už nemusíte chodiť na dve miesta. Toto tvorí značný rozdiel v dobe prevádzky vášho vozového parku.

Oprava a údržba všetkých výrobcov

Váš certifikovaný servisný partner ClimaTech Airco má všetky nástroje a vedomosti vyžadované pre dokonalú údržbu vašich klimatizačných jednotiek a ich opravu v prípade potreby. Bez ohľadu na výrobcu a typ vozidla. Vítané sú aj dodávky a osobné vozidlá.

Klimatizáciu vášho vozidla nechajte skontrolovať raz ročne. Zabezpečí to jej správne fungovanie.

Drahé dôsledky neprimeranej údržby

Neprimeraná údržba môže mať za následok poruchu a vysoké náklady. Kompresor sa môže prehriať a pokaziť kvôli strate chladiva. Oprava môže rýchlo pridať desaťnásobok nákladov na vykonávanie servisu. Toto sú náklady, ktorým sa môžete jednoducho vyhnúť, a to vykonávaním servisu vozidla u certifikovaného servisného partnera ClimaTech Airco.

Lepšie pre životné prostredie

Nanešťastie sú aj najmodernejšie chladivá zlé pre životné prostredie. Priemerne stráca klimatizačná jednotka

86 gramov chladiva (viac ako 8% celkového množstva) za rok. Toto sa teraz zvýši, pretože sa zvyšuje počet vozidiel s klimatizáciou. Existuje len jeden spôsob zabraňujúci dopadu na životné prostredie: účinná údržba. Ak servis vašej klimatizačnej jednotky vykoná certifikovaný servisný partner ClimaTech Airco, prispejete k lepšiemu životnému prostrediu.

Bezpečné a pohodlné

Jazda v horúcich podmienkach znamená nebezpečnú jazdu. Zvýšenie vnútornej teploty z 22ºC na 37ºC zvyšuje riziko nehody najmenej o 30% kvôli zníženej schopnosti koncentrácie a reakcie. Výskumy ukazujú, že teploty nemusia klesnúť pod 20ºC alebo prekročiť 26ºC. Najlepší rozsah relatívnej vlhkosti je medzi 35% a 65%. Ľudia sú najostražitejší a najuvoľnenejší pri týchto podmienkach, čo prispieva k bezpečnosti.