Jima Walenczaka povýšili na pozíciu prezidenta spoločnosti DAF Trucks N.V. s platnosťou od 1. júla 2026. Je nástupcom Haralda Seidela, ktorý odíde 17. júla do dôchodku.
Jim Walenczak je v spoločnosti PACCAR už 15 rokov. Počas svojej kariéry v spoločnosti PACCAR Jim zastával pozície s rastúcou mierou zodpovednosti vrátane zástupcu generálneho riaditeľa na oddelení prevádzky v spoločnosti PACCAR Parts; zástupcu generálneho riaditeľa predaja a marketingu v Kenworth a najnovšie viceprezidenta spoločnosti PACCAR a generálneho riaditeľa v Kenworth Truck Company. Jim je absolventom Michiganskej štátnej univerzity (bakalársky titul z marketingu), University of Washington (titul M.B.A.) a vzdelávacieho programu pre manažérov Stanford Executive Program.
Harald Seidel je súčasťou spoločnosti PACCAR už 25 rokov a počas svojej kariéry zastával pozície s rastúcou mierou zodpovednosti v celej spoločnosti PACCAR. Jeho pozície zahŕňali vedúceho pracovníka PACCAR Parts Europe, vedúceho pracovníka oddelenia marketingu a predaja, vedúceho pracovníka skupiny a finančného riaditeľa spoločnosti DAF. Harald je viceprezidentom spoločnosti PACCAR a prezidentom spoločnosti DAF od roku 2022. „Chceme sa úprimne poďakovať Haraldovi za jeho priateľstvo, vedenie a významný prínos k úspechu spoločnosti PACCAR a jej zákazníkov,“ poznamenal Preston Feight, výkonný riaditeľ spoločnosti PACCAR.